Pomysły na ekologiczną łazienkę

Coraz więcej mówi się o tym, by żyć w zgodzie z naturą. Dotyczy to wielu dziedzin życia, między innymi odżywiania czy wyposażania wnętrz. Zachęca się nas, by stawiać na naturalne materiały i elementy wyposażenia, a także kojące barwy nawiązujące do Ziemi i natury. Jak mogłaby więc wyglądać ekologiczna łazienka? Dlaczego warto zaaranżować ją właśnie w takim stylu?

Ekologiczna łazienka – kamień i drewno

W ekologicznej łazience nie może brakować naturalnych materiałów, jakimi są drewno oraz kamień. To połączenie jest bardzo wdzięczne, nie tylko ze względu na ekologiczne korzenie. Jest bardzo stylowe i pięknie się razem komponuje. W modzie są na przykład ściany pokryte kamieniem oraz meble łazienkowe z drewnianymi elementami. Możemy nadać im zarówno nowoczesny, jak i bardziej industrialny wydźwięk. Wykorzystanie kamienia i drewna w eko łazience mogłoby wyglądać tak:

ekologiczna łazienka

ekologiczna łazienka

ekologiczna łazienka

Postaw na naturalność

Ekologiczna łazienka powinna też posiadać odpowiedni klimat. Będąc w niej, powinniśmy czuć się bliżej natury, co sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Pomóc w tym mogą zielone akcenty, na przykład fototapeta przedstawiająca dziką roślinność lub żywe kwiaty w dużych donicach. Ta druga opcja będzie się świetnie prezentować zwłaszcza w dużej, przestronnej łazience, w wydzielonej strefie kąpielowej z wolnostojącą wanną. Taki kącik na pewno będzie sprzyjał odnowie i regeneracji, nie tylko ciała, ale i ducha. Oto pomysły na aranżację łazienki z zielonymi kwiatami i motywem kwiatów:

ekologiczna łazienka

ekologiczna łazienka

ekologiczna łazienka

Ekologiczna łazienka to wnętrze, które nie wymaga zbyt wielu nakładów finansowych. To także wnętrze ponadczasowe, bo drewno i kamień nigdy nie wychodzą z mody – są skromne, ale eleganckie i gustowne. Tak urządzona łazienka zapewni nam upragnione ukojenie po dniu pełnym wrażeń i ciężkiej pracy. Nawet jeżeli nie masz możliwości zmienić aranżacji łazienki, postaw na ekologiczne dodatki, które nadadzą jej naturalnego charakteru.

Pin It

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *