Expres do kawy na kapsułki – idealny do małej kuchni

Poranna kawa zaparzona w wysokiej klasy ekspresie to w naszych czasach przyjemność dostępna dla coraz szerszego grona osób. Każdy miłośnik tego napoju stara się wyposażyć swoją kuchnię w odpowiedni sprzęt do jej parzenia. Niestety, gdy kuchnia jest mała, trochę problematyczne może być wygospodarowanie miejsca na ekspres. W takiej sytuacji idealny będzie expres do kawy na kapsułki. Dowiedz się, dlaczego.

Expres do kawy na kapsułki – jak działa?

Expres do kawy na kapsułki to model ekspresu ciśnieniowego. Jest bardzo łatwy w obsłudze, a dzięki mniejszym wymiarom i oryginalnym designem sprawdzi się także w niedużej kuchni. Kapsułki do tego typu ekspresów zawierają odpowiednią ilość kawy do zaparzenia jednego kubka kawy. Zapakowane próżniowo sprawiają, że kawa pomimo przechowywania nie traci na swojej świeżości i aromacie. Ponadto do wyboru mamy kapsułki z różnymi rodzajami kaw, na przykład czarna, latte, cappuccino czy smakowa. Aby przyrządzić kawę w ekspresie na kapsułki, wystarczy napełnić wodą przeznaczony do tego pojemnik, umieścić kubek pod dyszą, z której ma popłynąć czarny napój, a kapsułkę w wyznaczonym miejscu i włączyć ekspres.

expres do kawy na kapsułki
Ekspresy na kapsułki umożliwiają parzenie różnych rodzajów kawy.

Całą reszt wykona za nas maszyna. W ten sposób w szybkim tempie możemy przyrządzić pyszną, aromatyczną kawę na dobry początek dnia. Expres do kawy na kapsułki sprawdzi się nie tylko w małej kuchni, ale i dla osób, które lubią proste rozwiązania. Nowoczesne modele posiadają możliwość spieniania mleka, regulacji mocy kawy, wyboru rozmiaru kawy, filtrowanie wody, a także automatyczne czyszczenie i odkamienianie ekspresu. Dzięki temu ekspresy na kapsułki niczym nie ustępują profesjonalnemu sprzętowi prosto z kawiarni.

Zalety i wady ekspresów na kapsułki

Jak każdy sprzęt, również expres do kawy na kapsułki ma swoje wady i zalety. Oczywiście opinie na ich temat będą różne, w zależności od naszych preferencji i oczekiwań względem tego typu sprzętu. Do najczęściej wymienianych zalet zaliczamy: stosunkowo niska cena, prostota w obsłudze i utrzymaniu w czystości, możliwość uzyskania kawy w różnych wersjach smakowych.expres do kawy na kapsułki

Jeśli chodzi o wady, użytkownicy zauważyli, że problematyczna bywa konieczność kupowania kapsułek wyłącznie od producenta ekspresu, które są do niego fabrycznie dopasowane, a także stosunkowo wysoka cena kapsułek. Przed zakupem warto więc poznać wiele różnych modeli ekspresów na kapsułki i wybrać ten, który będzie odpowiedni do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Listę takich modeli godnych uwagi można znaleźć TUTAJ.

Pin It

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *