Jak efektywnie oszczędzać pieniądze?

Witam moich Czytelników!

Chyba każdy z Was przyzna, że jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu jest oszczędzanie. Wynika to z dwóch głównych powodów: po pierwsze, wielu z nas zarabia zbyt mało, by móc cokolwiek odłożyć, a po drugie, nawet jeśli uda się zaoszczędzić jakąś sumę, pojawiają się nagłe wydatki i w mgnieniu oka znika ona z naszego konta. Nie oznacza to jednak, że oszczędzanie jest poza naszym zasięgiem. Dziś podzielę się z Wami kilkoma praktycznymi radami, które pozwolą Wam prowadzić nieco bardziej oszczędny tryb życia i odłożyć trochę pieniędzy na tak zwaną „czarną godzinę”.

Oszczędzanie pieniędzy nie musi być trudne!

Najważniejszą kwestią przy oszczędzaniu jest zdecydowanie. Jeśli będziemy niekonsekwentni w dążeniu do celu, nawet najlepsza metoda zawiedzie. Musimy więc postawić sobie twardy cel i do niego zmierzać.

Jedną z metod efektywnego oszczędzania jest otworzenie dwóch kont bankowych – jednego na bieżące wydatki, a drugiego na oszczędności. Możemy sobie postanowić, że w dniu wypłaty będziemy zawsze przelewać na przykład 10% przychodów na osobne konto. Gdy tej sumy nie ma na głównym koncie, nie jesteśmy w stanie jej wydać pochopnie.

oszczędzanie
Posiadanie dwóch kont pozwoli Ci gromadzić oszczędności bez pokusy ich wydawania.

Inny sposób oszczędzania to sprzedaż przedmiotów, z których nie korzysta się od dłuższego czasu. Trzeba przyznać, że każdy z nas ma w domu takie przedmioty – a to średnio trafione prezenty, książki, do których już nie wracamy, może jakiś sprzęt. Zamiast pozwolić, by kurzyły się one w domu i zabierały miejsce, warto pomyśleć o wystawieniu ich na jakiejś internetowej aukcji nawet za symboliczne pieniądze. Z pewnością znajdzie się ktoś, komu one przydadzą się bardziej niż nam, a my będziemy bogatsi o dodatkową gotówkę, którą można wpłacić na konto oszczędnościowe.

aukcje internetowe
Na aukcjach internetowych możesz pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów i uzyskać dodatkową gotówkę.

Jeszcze jedną, dość popularną metodą oszczędzania dla wielu osób jest robienie zakupów z możliwością korzystania z rabatów, kuponów czy kart zniżkowych. Wiele supermarketów oferuje taką opcję, na przykład zbierania punktów za każde zakupy na karcie, które potem można wymienić na gotówkę czy jakiś upominek. Podobne zniżki można uzyskać w sieci nie tylko na zakupy spożywcze, ale wyjścia np. do muzeum, kina czy teatru.

rabat
Korzystaj na zakupach ze zniżek i kuponów rabatowych.

A jakie są Wasze metody oszczędzania pieniędzy? Czekam na nie w komentarzach!

Pozdrawiam,
D.

Pin It

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

2 komentarze

  1. pola
    Listopad 5
    Reply

    Pakiety korzyści w getin banku to efektywne oszczędzanie. Wydana kasa wraca co jest super!

  2. Wprowadzenie w życie metod i elementów oszczędzania jest niezwykle dobrą inwestycją w swoją własną osobę. Pozwala to groamdzić oszczędności jeszcze skuteczniej, dzięki czemu kosztem zrezygnowania z niepotrzebnych rzeczy, jesteśmy w stanie żyć godniej, a zaoszczędzone pieniądze poświęcić na coś, czego naprawdę potrzebujemy.

    Pozdrawiam, Bartłomiej z Confrontera, http://confronter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *