Najczęstsze postanowienia noworoczne

Dzień dobry Kochani!

Zbliża się nowy rok 2016, a co za tym idzie, w życiu wielu z nas znaczące lub mniej znaczące zmiany. Sporo osób co roku postanawia podnieść jakość swojego życia poprzez wprowadzenie pewnych zmian. Noworoczne postanowienia mają nam pomóc w wielu dziedzinach życia. Przeanalizowałam najczęstsze postanowienia Polaków. Zapraszam do lektury moich wniosków!

Postanowienia noworoczne, które najczęściej sobie stawiamy

1. ODCHUDZANIE: Chyba najczęstszym zdaniem wypowiadanym po Nowym Roku przez Polaków jest: „W tym roku schudnę!”. Jedni chcą zgubić kilka kilogramów, inni kilkanaście. Z przykrością trzeba stwierdzić, że sporo osób po prostu z czasem zapomina o swoim postanowieniu. Brakuje też konkretnych zmian, takich jak zdrowa dieta czy plan ćwiczeń, oraz konsekwencji w działaniu. Z tego powodu mało komu udaje się je zrealizować.
2. NOWA PASJA: Inni, chcąc podnieść jakość swojego życia, pragną znaleźć sobie jakąś pasję. Może to być jakiś sport czy zdobycie nowej umiejętności. Jeżeli dana pasja sprawia nam faktycznie mnóstwo radości, jest szansa, że owo postanowienie noworoczne zostanie zrealizowane. Ale tu również potrzebujemy sporo konsekwencji, a przede wszystkim ciekawości świata, by zdobyć pasję, która naprawdę nas pochłonie.
3. NOWA PRACA: Niektórzy pragną w nowym roku zmienić pracę na bardziej płatną lub ciekawszą. Z tego względu przeszukują oferty pracy, rozsyłają CV, a gdy trzeba, podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. To postanowienie może nie tylko zmienić życie na lepsze, ale i pomóc w innych inwestycjach życiowych, na przykład zakup samochodu czy mieszkania, gdyż pozwoli nam na to wyższa pensja.
4. NAUKA JĘZYKA OBCEGO: Nauka języka to kolejne częste postanowienie noworoczne. Łączy się ono z nową pasją, jak i podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych. Obecnie dostępne są kursy językowe on-line, z których można swobodnie korzystać, nie wychodząc z domu lub będąc w podróży.
5. NOWA MIŁOŚĆ: Osoby samotne często właśnie z początkiem nowego roku postanawiają sobie, że właśnie w nim znajdą swoją drugą połówkę. Szczególnie nieśmiałym jednostkom z pomocą przychodzą portale randkowe, na których można nawiązać kontakt z interesującymi nas osobami i zaaranżować spotkanie, które może przerodzić się w dłuższą znajomość, być może na całe życie.

A jakie są Wasze postanowienia noworoczne? Chętnie się z nimi zapoznam!

Pozdrawiam,
D.

Pin It

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *