Płytki ceramiczne – jak je malować?

Zmiana płytek łazienkowych bądź kuchennych to jeden z najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych etapów remontu. Ale czy zawsze jest to konieczne? Jeżeli Twoje płytki ceramiczne trzymają się całkiem nieźle, ale znudził ci się ich wzór, może lepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie płytek. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Płytki ceramiczne – jak je pomalować?

Malowanie płytek ceramicznych nie należy do najtrudniejszych zadań. Obecnie na rynku są dostępne specjalne farby dedykowane płytkom. Ale od czego zacząć? Przede wszystkim musimy dobrze przygotować powierzchnię. Chodzi o dokładne i odtłuszczenie powierzchni płytek, aby farba dobrze do nich przylegała. Wtedy malowanie będzie proste i szybkie. Kolejny etap to już malowanie. Do tego celu potrzebne nam będą odpowiednie farby, pędzel, wałek gąbkowy, folia malarska, taśmę ochronną i kratkę malarską. Dobrze wybrać farbę o dużej wydajności i poziomie pokrycia, dzięki czemu nie będziemy musieli stosować dodatkowego podkładu, by pokryć płytki ceramiczne bez żadnych prześwitów. Przed samym malowaniem warto dobrze wywietrzyć pomieszczenie i wziąć pod uwagę warunki pogodowe. Aby farba szybko schła, temperatura powinna wynosić około 12-25 stopni Celsjusza – nie może być ani za zimno, ani zbyt gorąco.

płytki ceramiczne
Pomalowanie płytek to dobry sposób na szybką i niedrogą zmianę aranżacji wnętrz.

Malowanie rozpoczynamy od pomalowania trudno dostępnych miejsc pędzlem, a następnie malować resztę dobrze odsączonym wałkiem. Starajmy się nakładać cienkie warstwy, gdyż lepsze pokrycie dadzą dwie cienkie warstwy niż jedna gruba. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy odczekać 24 godziny, aby farba mogła dokładnie wyschnąć.

Jak dbać o pomalowane płytki?

Pomalowanie płytek to szybka i skuteczna metoda na zmianę aranżacji pomieszczenia, musimy jednak o nie odpowiednio dbać, by farba nie uległa szybko zniszczeniu. Dlatego przez pierwsze trzy tygodnie od nałożenia farby musimy szczególnie je chronić przed uszkodzeniami. Nie możemy też myć pomalowanych płytek ostrymi detergentami i szorstkimi powierzchniami.płytki ceramiczne

Pin It

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *