Powrót do szkoły – ile wydasz na wyprawkę?

Sierpień to miesiąc, w którym jeszcze trwają wakacje, ale rodzice już żyją powrotem ich pociesz do szkoły. Rozpoczęcie nauki w kolejnej klasie lub w nowej szkole wiąże się przede wszystkim z koniecznością zakupu wielu niezbędnych przedmiotów. Ile może kosztować taka wyprawka szkolna? Jak nie przepłacić?

Wyprawka szkolna – co kosztuje najwięcej?

Bez wątpienia najdroższym elementem wyprawki szkolnej są podręczniki. Trzeba przyznać, że kiedyś, gdy używano tych samych podręczników przez wiele, wiele lat, dzieci mogły odkupywać je za niższe ceny od siebie. To też motywowało uczniów do szanowania książek i podręczników. Dziś podstawa programowa może z dnia na dzień się zmienić, więc rodzice zwykle zmuszeni są kupić zestaw nowych książek i ćwiczeń. Ich koszt może wynosić nawet kilkaset złotych! Poza tym od czasu do czasu dziecko będzie potrzebować nowego plecaka, piórnika czy innych przyborów szkolnych. W marketach istnieje ogromny wybór tych rzeczy, a ich ceny są bardzo różne. Plecaki można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale są i takie za ponad 100 złotych.

wyprawka szkolnaWarto podchodzić do tego rozsądnie i mieć świadomość, że plecak z postacią bajkową za kilkaset złotych, o który tak prosi nasza pociecha, za rok może już leżeć w kącie uznany za „niemodny”. Lepiej więc wybierać rzeczy porządne, ale takie, które posłużą na parę lat. Oczywiście co roku nasze dzieci muszą też mieć nowe zeszyty do każdego przedmiotu. Tutaj również wybór jest ogromny, a ceny mogą się bardzo różnić. Warto więc szukać optymalnych rozwiązań dla naszej rodziny, aby nie przepłacać. Na przykład wybierając zeszyty w twardych okładkach, nie musimy już kupować dodatkowych foliowych okładek na nie.

Jak nie przepłacić za wyprawkę szkolną?

Wyprawka szkolna to temat, który niejednej rodzinie spędza sen z powiek, zwłaszcza gdy jest w niej kilkoro dzieci. Dobrym pomysłem jest wyszukiwanie przecen i okazji, by dostać odpowiedni towar za niższą cenę. Wiąże się to ze spostrzegawczością i myśleniem o szkolnej wyprawce nie tylko tuż przed zakończeniem wakacji, gdy wiadomo, że produkty te będą najdroższe. Niektóre rzeczy można kupić znacznie taniej przez Internet.wyprawka szkolna

O ile to możliwe, kompletujmy wyprawkę przez kilka miesięcy – wtedy całkowite koszty nie obciążą mocno domowego budżetu w jednym miesiącu, lecz zostaną rozłożone na kilka mniejszych wydatków. Aby nie musieć co roku kupować całej nowej wyprawki, uczmy swoje dzieci szanować przedmioty szkolne. Dzięki temu jeden plecak może posłużyć nawet przez kilka lat.

Pin It

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *