Bagażniki rowerowe na samochód – wypożycz i ruszaj w drogę!

Chcesz odwiedzić rowerem nowe zakątki Polski? Aby wygodnie przewieźć go do celu, postaw na bagażnik rowerowy! Zobacz, jak dobrać odpowiedni bagażnik samochodowy na rower i gdzie go wypożyczyć!

Rodzaje bagażników rowerowych na samochód

Rowery można przewozić w samochodzie na różne sposoby. Gdy konieczny jest transport jednego roweru, a w pojeździe ma jechać jedna lub dwie osoby, wtedy można umieścić go w środku, zwykle po zdjęciu przedniego koła.

Wygodniejszym rozwiązaniem będzie jednak bagażnik rowerowy – specjalny bagażnik samochodowy przeznaczony do transportowania rowerów.

Bagażniki rowerowe można podzielić na dwie główne kategorie:

  • bagażniki dachowe – umożliwiają umieszczenie roweru lub rowerów na dachu pojazdu
  • bagażniki na tylną klapę bagażnika samochodu – do przewożenia rowerów z tyłu pojazdu
  • bagażniki na hak samochodu – są one montowane na haku pojazdu

Jak dobrać bagażnik rowerowy na samochód?

Przede wszystkim należy dopasować go do liczby rowerów, które mają być przewożone, a także do własnych potrzeb.

Najwygodniejsze są bagażniki dachowe, ponieważ wtedy rowery nie zasłaniają widoczności z tyłu pojazdu. Są one jednak bardziej kłopotliwe w montażu oraz wymagają większej siły, by zamocować i zdjąć rowery.

Bagażniki montowane na klapę są niedrogie, lecz mogą powodować niestabilność i nawet doprowadzić do zarysowania karoserii przez rower. Takie bagażniki nie są jednak trudne w montażu, dlatego są one często wybierane przez rowerzystów.

Bagażnik rowerowy na hak jest bardziej stabilny od tego na klapę, jednak ogranicza widoczność. Wymaga również zamontowania haka holowniczego, co również będzie dodatkowym kosztem.

Bagażnik rowerowy – wypożyczyć czy kupić?

Bagażniki samochodowe na rower można zarówno wynająć, jak i kupić na własność. Na jaką opcję lepiej się zdecydować?

Gdy planuje się pierwszą wyprawę, warto wypożyczyć bagażnik. Można wtedy zrobić to w niskiej cenie i sprawdzić, czy taka forma rekreacji nam odpowiada. Cena wynajmu bagażnika rowerowego na jeden dzień to wydatek od 20 do 35 złotych.

Osobom poszukującym punktów jak wypożyczalnia bagażników rowerowych Chorzów – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/chorzow/ na Śląsku zapewnia łatwy dostęp do wielu ofert, dlatego można tam bez problemu dopasować odpowiedni bagażnik do swojego pojazdu i potrzeb.

Gdy z kolei planuje się częste wyjazdy, rozwiązaniem będzie zakupienie bagażnika rowerowego. Koszt zakupu takiego sprzętu to już kilkaset złotych.

W wypożyczalniach i sklepach z bagażnikami samochodowymi można znaleźć szeroką gamę modeli, dlatego dopasowanie właściwego do swoich potrzeb nie powinno być trudne.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz