BPH i Alior Bank po fuzji – co czeka Klientów?

Od listopada 2016 roku do marca 2017 roku trwała operacja połączenia dwóch banków – BPH i Alior Bank. Dnia 27 marca 2017 roku zakończyła się ona powodzeniem i od tej chwili wszyscy Klienci banku BPH przeszli „pod skrzydła” Alior Banku. Wiązało się to z wieloma zmianami i nowościami. Jak przebiegała fuzja obu banków i z jakim rezultatem?

BPH i Alior Bank w jednym – na jakich zasadach?

Przejęta przez Alior Bank część banku BPH to przede wszystkim bankowość detaliczna, wykluczając kredyty hipoteczne dla Klientów Indywidualnych, a także wszystkie sieci placówek, bankowość dla firm, Biuro Maklerskie, Kasę Mieszkaniową oraz znaczną część funkcji wsparcia. Co więc konkretnie zostało przeniesione z banku BPH do Alior Bank? Konta osobiste, kredyty konsolidacyjne i gotówkowe, karty kredytowe i debetowe, produkty maklerskie, kredyty Kasy Mieszkaniowej, a także produkty oszczędnościowe i inwestycyjne. Ponadto do Aliora trafiły też produkty dla Klientów biznesowych oraz korporacyjnych.

bph i alior bank
Fuzja banków BPH i Alior nie odbiła się w żaden sposób na Klientach obu banków – nie musieli podejmować żadnych działań.

Mimo tylu zmian Klienci obu banków nie musieli wykonywać żadnych działań – to oba banki zadbały, by fuzja w żaden sposób nie wpłynęła na ogólną pracę banków i usług. Zatem umowy zawarte w Banku BPH wciąż mają moc prawną, zmianom nie uległy także taryfy, tabele oprocentowania, prowizje, numery rachunków bankowych oraz zasady korzystania z kart płatniczych. Osoby spłacające kredyt hipoteczny, do momentu spłaty pozostają klientami banku BPH. Natomiast Klienci mający kredyt hipoteczny i gotówkowy są Klientami obu banków. BPH i Alior Bank po połączeniu zmieniły także sposób korzystania z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Bankowość internetowa po fuzji banków

Ponieważ spora liczba Klientów banków chętnie korzysta z bankowości internetowej, po fuzji BPH i Alior Bank zadbano o stworzenie nowej aplikacji mobilnej dla Klientów obu banków. Początkowo były drobne problemy z logowaniem się do aplikacji – kilkaset klientów banku BPH nie mogło tego zrobić.

bph i alior bank
Bankowość internetowa jest bardzo rozpowszechniona – również wśród Klientów banku BPH i Alior.

Zrobiono wszystko, co było możliwe, by jak najszybciej rozwiązać te kłopoty. Więcej szczegółów na temat fuzji tych banków przeczytacie TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz