Bramy przemysłowe – nowoczesne bramy do hal przemysłowych

Hale przemysłowe wymagają zastosowania odpowiednich bram. Jakie bramy najczęściej używane są w przemyśle? Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Gdzie można zamówić bramy przemysłowe?

Czym powinna cechować się brama przemysłowa?

Bramy przemysłowe muszą spełniać określone wymagania. W porównaniu do bram używanych w garażach domowych muszą one charakteryzować się wysoką wytrzymałością, trwałością oraz szybkim działaniem.

Tego typu bramy mają również większe wymiary, ponieważ muszą one pozwalać na przejazd maszyn oraz na załadunek i rozładunek towarów.

Wobec tego brama przemysłowa powinna być odpowiednio dobrana do miejsca montażu i indywidualnych wymagań, by dzięki temu korzystanie z niej było efektywne.

Rodzaje bram przemysłowych

W halach przemysłowych najczęściej stosowane są bramy rolowane przemysłowe. Są to bramy, które składają się z rolety określanej również jako kurtyna nawijanej na wał.

Również w halach stosowane są bramy segmentowe, których konstrukcja jest podobna do rolowanych, jednak składają się one z większych segmentów.

Bramy przemysłowe są oferowane w różnych wymiarach, także z opcją wykonania ich na zamówienie w określonym rozmiarze. Mogą być one wyposażone również w elementy wentylowane albo przeszklenia, a także mogą być wyposażone w indywidualne nadruki, na przykład z logo firmy.

Brama przemysłowa – jak dobrać odpowiedni model?

Wybierając odpowiednią bramę przemysłową, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj, wymiary oraz na wyposażenie dodatkowe, które wpływa na jej funkcjonowanie.

Producenci oferujący bramy rolowane przemysłowe oraz segmentowe dla przemysłu mogą zaoferować je w wariantach dodatkowo izolowanych, mogą posiadać odpowiednie wzmocnienia oraz haki przeciwwiatrowe, które zapobiegają uszkodzeniu bramy na skutek działania wiatru.

Brama powinna być również wyposażona w napęd, który pozwala na jej szybkie otwieranie i zamykanie. Bramy mogą być otwierane i zamykane za pomocą różnych systemów, na przykład na przycisk lub z użyciem kart zbliżeniowych.

Gdzie zamówić bramy przemysłowe?

Najlepiej zamawiać bramy rolowane przemysłowe i segmentowe w firmach, które posiadają duże doświadczenie w ich realizacji. Wtedy firma może kompleksowo zająć się zaprojektowaniem bramy oraz jej wykonaniem zgodnie z życzeniem klienta.

Warto zapoznać się również bliżej z propozycjami różnych producentów, dzięki czemu można porównać je ze sobą oraz wybrać taką ofertę, która będzie pozwalała na zamówienie dopasowanej, trwałej bramy do hali przemysłowej w przystępnej cenie.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz