Budowa małego domu – systemy i technologie. Co wybrać?

Obecnie buduje się coraz mniejsze domy. Czasy, gdy wznoszono budynki o metrażu ponad 150 mkw., już mijają, chociaż nadal niektórzy inwestorzy decydują się na takie nieruchomości. Większym powodzeniem cieszą się natomiast domy o metrażu do 100 mkw. Jak wybudować niewielki dom jednorodzinny?

Mały dom jednorodzinny – kiedy warto?

Przede wszystkim budowa domu jednorodzinnego – https://dom-pokazowy.pl/ o mniejszym metrażu pozwala na zaoszczędzenie na kosztach budowy oraz na kosztach utrzymania budynku, które, niestety, w ostatnim czasie rosną w lawinowym tempie.

Mniejszy dom może również z powodzeniem wystarczyć dla rodziny 2+1 albo 2+2, jeżeli będzie odpowiednio zaprojektowany, dlatego każdy z mieszkańców może znaleźć w nim dla siebie komfort.

Systemy budowy małych domów jednorodzinnych

Dom jednorodzinny o mniejszym metrażu może być wybudowany w dwóch systemach:

1. System gospodarczy – dom budowany jest we własnym zakresie przez inwestora, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na jego realizacji.

2. System zlecony – usługę budowę domu zleca się zewnętrznej firmie, która może wtedy zająć się pracami w imieniu klienta.

Obecnie budowa domu jednorodzinnego bardzo często odbywa się systemem zleconym. To wygodniejsza opcja, niemniej jednak jest ona powiązana z wyższymi kosztami.

Technologie budowy domów jednorodzinnych o małym metrażu

Nadal najpopularniejszą technologią budowy domów jednorodzinnych pozostaje technologia murowana. Prowadzona na bazie nowoczesnych materiałów w formie bloczków pozwala na łatwe i szybkie wzniesienie budynku.

Do dyspozycji są także technologie jak szkieletowa oraz technologia wykorzystująca elementy prefabrykowane. Specjalizują się w nich wybrane firmy.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow – profesjonalna budowa domów jednorodzinnych

W budowie domów na zamówienie specjalizuje się Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow, które świadczy swoje usługi na terenie powiatów średzkiego oraz poznańskiego.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow prowadzi budowę domów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i na bazie dwóch gotowych projektów domów o metrażu 75 mkw. oraz 90 mkw. Firma zapewnia kompleksową obsługę, która obejmuje również zajęcie się formalnościami przy budowie domu.

Wybierając Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow, inwestor otrzymuje pełne wsparcie związane z wybudowaniem domu w stanie deweloperskim, dzięki czemu może przeprowadzić się do nowego, nowoczesnego i ekonomicznego w utrzymaniu budynku. Przedsiębiorstwo zaprasza również do odwiedzenia swojego domu pokazowego, który prezentuje wykorzystane materiały i technologie.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow

ul. Szczególna 38 62-023 Szczytniki

Tel.: +48 663 822 112 E-mail: biuro@dom-pokazowy.pl

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz