Jak dbać o cerę atopową? Najlepsze kosmetyki

Cera atopowa jest jednym z najbardziej problematycznych jej rodzajów, która wymaga codziennej pielęgnacji. Aby móc dobrać odpowiednie kosmetyki, musimy dokładnie wiedzieć, z czym mamy do czynienia i jak zminimalizować przykre dolegliwości wynikające z atopowego zapalenia skóry. Co więc warto o niej wiedzieć?

Cera atopowa – charakterystyka schorzenia

Cera atopowa, czyli atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba przewlekła, której objawy da się zauważyć już w dzieciństwie. Niestety nie ma możliwości jej całkowitego wyleczenia, niemniej wczesne rozpoznanie, odpowiednie leczenie oraz pielęgnacja mogą znacznie ograniczyć rozwój objawów, dzięki czemu choroba nie będzie uciążliwa.cera atopowa Czym objawia się atopowe zapalenie skóry? Główne objawy to przede wszystkim swędzenie i zaczerwienienie skóry w kontakcie z detergentami, sierścią zwierząt, kurzem i roztoczami czy innymi popularnymi alergenami. W efekcie cera atopowa jest przesuszona, często podrażniona i skłonna do łuszczenia się. Nic dziwnego, że zadbanie o nią wymaga sporo wysiłku i dużej wiedzy.

Pielęgnacja atopowej cery

Chociaż AZS nie występuje wyłącznie na twarzy, to zwykle właśnie na wyglądzie twarzy zależy nam najbardziej. Cera atopowa wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Wizyta u dermatologa może być wskazana, ale nie jest konieczna, gdyż w dobrych drogeriach i aptekach znajdziemy już linie kosmetyków do cery atopowej, z których z powodzeniem możemy korzystać bez konsultacji lekarskiej. cera atopowaPrzede wszystkim powinny to być naturalne, delikatne i mocno nawilżające produkty. Należy unikać olejków i pieniących się, zapachowych żeli do mycia, a także gorącej wody i ostrych gąbek. Do cery atopowej zaleca się bezzapachowe, micelarne emulsje oraz nawilżające balsamy, które stosujemy nawet kilka razy dziennie. Unikamy także wszelkiego rodzaju mydeł, gdyż mają działanie wysuszające, perfumowanych kremów oraz kosmetyków uniemożliwiających skórze oddychanie, na przykład fluidów i mocno kryjących podkładów.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz