Cera wrażliwa – pielęgnacja i ochrona

Drodzy Czytelnicy!

Dziś temat delikatny, a mianowicie higiena skóry twarzy. Pielęgnacja twarzy to zadanie, które czasem bywa problematyczne. Dlaczego? Wszystko polega na tym, by wiedzieć, jaką cerę posiadamy, a następnie pod tym kątem dobrać odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji. Cera wrażliwa, sucha skóra twarzy, skóra mieszana to tylko niektóre określenia, z którymi możemy się spotkać na opakowaniach rozmaitych żeli do mycia twarzy, toników czy peelingów do twarzy.

Czym charakteryzuje się cera wrażliwa? Jak sama nazwa wskazuje, jest ona dość…. wrażliwa. Inaczej mówiąc, delikatna, skłonna do reakcji alergicznych i podrażnień. Jest podatna na wysokie i niskie temperatury, różne kosmetyki z chemicznym składem, może też się zbytnio przesuszać, co skutkuje pieczeniem, szczypaniem, łuszczeniem skóry, a także przebarwieniami na twarzy. Cera wrażliwa potrzebuje więc naprawdę specjalnego traktowania.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Aby zadbać o wygląd naszej skóry, musimy dobrać odpowiednie kosmetyki. Jeśli mamy skłonność do uczuleń, warto wcześniej ustalić, co konkretnie je powoduje, a następnie unikać produktów mających w składzie czynniki alergiczne. Najlepsze są w tym wypadku kosmetyki hypoalergiczne, czyli przetestowane specjalnie pod kątem wywoływania alergii. Mają one bardzo delikatny, w stu procentach naturalny skład, są więc idealne dla cery wrażliwej. Kosmetyki z takiej linii można na przykład znaleźć TUTAJ. Odpowiednie kosmetyki to nie wszystko. Musimy umieć też we właściwy sposób z nich korzystać. Podstawą jest delikatność. Jeżeli będziemy zbyt ostro przemywać twarz tonikiem lub zmywać makijaż, najpewniej dojdzie do podrażnienia. Dlatego unikajmy tego, a starajmy się robić to powoli i ostrożnie.

Oczywiście nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, dlatego osoby mające poważne problemy ze skórą powinny udać się po profesjonalną poradę do dermatologa. Myślę jednak, że każda z nas ma jakieś sposoby na radzenie sobie z niedoskonałościami cery. A może macie jakieś swoje sprawdzone metody? Podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz