Chcemy czuć się bezpiecznie! Zalety osłon zewnętrznych

Pomimo rosnącej świadomości i dostępności nowoczesnych narzędzi antywłamaniowych, liczba włamań do mieszkań i domów stale rośnie. Jak skutecznie zabezpieczyć nasze domostwa przed włamywaczami?

Czy zewnętrzne osłony okienne są skutecznym zabezpieczeniem antywłamaniowym?

Okazja czyni złodzieja. Zewnętrzne osłony naszych okien mogą skutecznie odstraszyć włamywaczy. Nawet, gdy potencjalny intruz postanowi się przez nie przedrzeć, szybko trafi na przeszkody, które będą wymagać poświęcenia znacznie większej ilości czasu i energii niż pierwotnie przewidywał. Na montaż okiennych osłon antywłamaniowych decydują się nie tylko właściciele domów lub lokali usługowych, ale także lokatorzy bloków, posiadających mieszkanie na najniższej kondygnacji budynku.

– Najważniejsze, by być o kilka kroków przed włamywaczami – zauważa Tomasz Włodarzewski, ekspert marki ANWIS. – Już na etapie wykańczania budowy domu, rozważmy zakup wysokiej jakości rozwiązań antywłamaniowych. Rolety zewnętrzne, wyposażone w specjalne blokady, powstały właśnie z myślą o skutecznym zabezpieczaniu się przed wandalizmem i włamaniem. Planując instalację alarmową uwzględnijmy w niej rolety, przez co uzyskamy efektywne narzędzie, zapewniające domownikom spokój, komfort i bezpieczeństwo – zapewnia ekspert.

Estetyka, jakość i trwałość na lata

Rolety zewnętrzne stanowią nie tylko skuteczne narzędzie antywłamaniowe, ale także znacząco wpływają na estetykę całego budynku. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, możemy dopasować system do stylu, w jakim zbudowany jest nasz dom lub do elewacji bloku mieszkalnego czy biura.

Rolety zewnętrzne wykonane są z wysokiej jakości aluminium i pokryte lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. Zamontowane są na trwałych prowadnicach, które skutecznie zabezpieczają przed ewentualnym wygięciem lub wyrwaniem. Dodatkowo wyposażone są w blokady, które uniemożliwiają podniesienie rolety nieupoważnionym osobom.

Na co zwrócić uwagę wybierając osłony zewnętrzne?

– Podejmując decyzję o zakupie osłon okiennych antywłamaniowych, zwróćmy uwagę na atesty konkretnych rozwiązań dostępnych na rynku oraz na ich klasę bezpieczeństwa przed włamaniem – podpowiada Tomasz Włodarzewski, ekspert z ANWIS. – Tylko odpowiednio dobrane systemy zwiększą bezpieczeństwo każdej nieruchomości. W tym celu rolety zewnętrzne antywłamaniowe posiadają m.in. wzmocniony pancerz, prowadnice oraz stoper listwy dolnej, a także wieszak blokady, który blokuje osłonę przy próbie jej nieplanowanego podniesienia od zewnątrz.

Właściwości termoizolacyjne i izolacja akustyczna

Rolety zewnętrzne nie tylko skutecznie chronią przed włamaniami. Ustawione w pozycji zamkniętej, wykazują właściwości termoizolacyjne, zabezpieczając nasze wnętrza przed przegrzaniem i nadmierną ilością promieni słonecznych. Zmniejszają także zapotrzebowanie na energię cieplną w sezonie grzewczym. Dodatkowo tłumią różnego rodzaju hałasy i odgłosy z zewnątrz.

– Efektywne rozwiązania antywłamaniowe to takie, które są także w pełni zautomatyzowane. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane zarówno za pomocą nadajników naściennych, jak również pilota czy urządzeń mobilnych – wylicza ekspert marki ANWIS. Podłączenie rolet zewnętrznych do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem pozwala obsługiwać wszystkie urządzenia elektryczne w domu, a także łatwo zaprogramować je zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz