CrossFit – pasja dla najwytrwalszych

Coraz więcej osób szuka sposobu na zdrowy, aktywny tryb życia, który stanie się ich prawdziwą pasją. Można zauważyć, że wszelkiego rodzaju siłownie i kluby fitness wychodzą naprzeciw potrzebom swoich Klientów, oferując bardzo różnorodne plany treningowe. Jednym z nich, ostatnio bardzo popularnym jest CrossFit. Na czym polega? Do kogo jest skierowany? Dlaczego warto spróbować?

CrossFit – trening ciała i własnych możliwości

Zanim szczegółowo opiszemy ćwiczenia, jakie zaliczamy do CrossFitu, warto przyjrzeć się historii jego rozwoju. CrossFit początkowo powstał z myślą o osobach, które muszą odznaczać się wyjątkową kondycją fizyczną w pracy zawodowej, zwłaszcza dla żołnierzy i policjantów. Z czasem ten rodzaj treningu pojawił się w siłowniach i bardzo szybko zyskał wiernych odbiorców. Dziś około 13 tysięcy siłowni specjalizuje się w CrossFicie i wiele wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej. Na czym zatem polega CrossFit? Generalnie chodzi o wykonywanie naturalnych ćwiczeń, które osoby aktywne fizycznie wykonują na co dzień na przykład w pracy czy innych zajęciach. Może to być przerzucanie opon, podciąganie się na drążku czy pompki.

crossfit
Trening CrossFit polega na wykonywaniu ćwiczeń siłowych, takich jak podnoszenie ciężarów, przerzucanie opon lub podciąganie się na drążku.

Celem jest jednak wykonanie tych ćwiczeń możliwie najszybciej i z jak największą liczbą powtórzeń. W ten sposób sprawdzamy swoją wytrzymałość oraz kondycję i regularnie ją wzmacniamy. Czas jednorazowego treningu to przeważnie około 30 minut – jest on na tyle intensywny, że pół godziny to maksymalna ilość czasu, by nie doprowadzić do kontuzji czy przemęczenia.

Jakich efektów się spodziewać?

Wielu z nas, zanim podejmie się jakichś ćwiczeń, chce wiedzieć, czy uzyska zadowalające efekty. W przypadku CrossFitu możemy mieć pewność, że uzyskamy wręcz atletyczną sylwetkę, zgubimy zbędne kilogramy i zdecydowanie nabierzemy siły fizycznej. CrossFit skierowany jest jednak do osób, które są w pełni sprawne fizyczne, mają dobrą kondycję i są przygotowane na duży wysiłek.crossfit

Dla kogoś, kto szuka nowych wrażeń, nowej pasji i jednocześnie lubi być w ruchu i lubi wysiłek fizyczny, CrossFit będzie z pewnością dobrym wyborem.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz