Czy nagrania lektorskie są drogie? Sprawdź przykładowe ceny!

Zawód lektora może być bardzo popłatny. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli oraz właścicielek rozpoznawalnych głosów. Ile trzeba zapłacić za wykonanie nagrania lektorskiego? Sprawdziliśmy ceny w różnych studiach nagraniowych!

Kiedy zamawia się nagrania lektorskie?

Najczęściej nagrania lektorskie realizowane są na potrzeby reklamowe, jednak mają one również znacznie szersze zastosowanie.

Lektorzy realizują swoje nagrania do reklam radiowych i telewizyjnych, które emitowane są zarówno lokalnie, jak i na terenie całego kraju. Co ważne, w przypadku wyceny nagrań duże znaczenie ma miejsce emisji – gdy reklama będzie puszczana w radiu ogólnopolskim, cena będzie wyższa niż w przypadku radia lokalnego.

Poza celami reklamowymi nagrania lektorskie przygotowywane są często na potrzeby biznesu. Firmy zamawiają je między innymi do prezentacji multimedialnych, filmów promocyjnych, szkoleń czy też do automatycznych sekretarek lub powitań do telefonów.

Ile kosztuje nagranie lektorskie?

Koszty nagrań lektorskich wyceniane są na podstawie ich przeznaczenia i czasu trwania. Duże znaczenie ma też lektor, który bierze udział w nagraniu. Im będzie on popularniejszy, tym wyższy koszt będzie związany z wykonaniem materiału.

Przykładowe ceny wykonania nagrań lektorskich:

  • Reklama radiowa lokalna – od 70 złotych,

  • Reklama telewizyjna lokalna – od 80 złotych,

  • Reklama radiowa ogólnopolska – od 600 złotych,

  • Reklama telewizyjna ogólnopolska – od 1000 złotych,

  • Prezentacja multimedialna – od 300 złotych,

  • Powitanie telefoniczne – od 150 złotych.

Warto też pamiętać o tym, że koszty będą związane również z postprodukcją, podkładem muzycznym potrzebnym do wykonania nagrania.

Gdy chodzi o nagrania lektorskie cennik najczęściej można znaleźć na stronach studiów nagraniowych świadczących tego rodzaju usługi.

Gdzie zamówić nagranie lektorskie?

Zamówienie nagrań lektorskich nie jest obecnie bardzo trudne, dlatego też można zamówić je całkowicie online, bez potrzeby udawania się samodzielnie do studia i uzgadniania szczegółów na miejscu.

Zamówienie nagrań za pośrednictwem internetu możliwe jest w bankach głosów. Są to specjalne serwisy online, które pozwalają na wyszukanie odpowiedniego głosu lektorskiego, a następnie umożliwiają zamówienie usługi lektorskiej online.

Po wybraniu odpowiedniego lektora w banku głosów wystarczy tylko wysłać zapytanie do studia nagraniowego wraz z treścią, jaka ma zostać odczytana. Następnie studio może wykonać wycenę oraz zaprezentować ją klientowi. Po opłaceniu nagrania można otrzymać je nawet w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz