Dicoflor – gdy dziecko potrzebuje wzmocnienia…

Gdy dziecko choruje, rodzice bardzo starają się mu pomóc, aby jak najszybciej doszło do zdrowia. Niestety, schorzenia takie jak biegunka czy konieczność przyjmowania antybiotyków mogą bardzo osłabić organizm malucha. Czy jest jakiś sposób, by wzmocnić go już w trakcie choroby i zniwelować skutki przyjmowania antybiotyków? Z pomocą przychodzi suplement diety Dicoflor w kroplach.

Dicoflor w kroplach – co warto wiedzieć?

Dicoflor to suplement diety przeznaczony dla niemowląt i dzieci, jak i osób starszych. Można go stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Jego stosowanie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego na skutek działania antybiotyków, ponadto może zapobiec odwodnieniu w trakcie biegunki, a także wzmocnić ogólną odporność organizmu do walki z chorobą.dicoflor Dicoflor nie zawiera w swoim składzie laktozy, glutenu ani kazeiny, nie wywołuje więc reakcji alergicznych. Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej, po uprzednim wstrząśnięciu lub rozcieńczyć roztwór z płynem, na przykład wodą, mlekiem czy soczkiem. Zaleca się podawać je w trakcie posiłku, maksymalnie 5 – 10 kropli na dzień. Więcej na ich temat można przeczytać TUTAJ.

Dlaczego krople Dicoflor mogą pomóc?

W skład suplementu diety Dicoflor wchodzą żywe kultury bakterii, które odgrywają ważną rolę w prawidłowej pracy jelit oraz w odbudowie flory jelitowej, która może ulec uszkodzeniu na skutek długotrwałej antybiotykoterapii. Dlatego krople warto podawać dziecku zarówno w trakcie, jak i jakiś czas po niej. Oprócz przywrócenia równowagi mikroflory jelitowej, żywe kultury bakterii mogą także pobudzać produkcję przeciwciał, hamować wzrost bakterii chorobotwórczych oraz wspomagać organizm w chorobie.dicoflor

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz