Dlaczego okap wyspowy to ciekawa aranżacja domu?

Aranżacja kuchni powinna być funkcjonalna, aby gospodarze mogli w niej swobodnie przyrządzać potrawy. Jedną z nowoczesnych opcji, jaka jest wykorzystywana to okap wyspowy, który jest pięknym elementem designu kuchni. Można go wykonać w kuchni dużej, przestronnej, najlepiej w domu. Okap jest dopełnieniem kuchenki elektrycznej, na której przygotowuje się potrawy, dlatego powinien być podobnej wielkości.

Wybór okapu wyspowego do kuchni

Okap wyspowy powinien spełniać wiele funkcji, dlatego wybór musi być przemyślany. Najczęściej kupuje się okap duży, wysoki, tak by pochłaniał zapachy i filtrował powietrze w maksymalnie wydajny sposób. Do kuchni wyspowej nadaje się okap o podobnej wielkości do kuchenki elektrycznej czy indukcyjnej, a nawet większy o około 10 centymetrów. Jego montaż musi uwzględniać wzrost mieszkańców, a także częstotliwość gotowania. Dobrym pomysłem jest instalacja specjalnego komina wentylacyjnego, do którego pochłaniane opary automatycznie będą kierowane. Ważne jest dobre oświetlenie, aby w razie potrzeby działała tylko kuchenka i okap, a także regulacja nawiewu. Kuchnia nowoczesna jest dopasowana do siebie kolorystycznie, dlatego okap także powinien być w tej aranżacji uwzględniony. Ciekawym elementem może być okap nie tylko prostokątny, ale również okrągły, co daje niezwykłe możliwości wentylacyjne oraz oświetleniowe.

Ważne parametry techniczne 

Zakup okapu wyspowego to decyzja na dłuższy okres, dlatego warto wziąć pod uwagę zdanie specjalisty. Dzięki niemu można ocenić kilka okapów podobnych do siebie, zwracając uwagę na szczegóły techniczne. Pod tym linkiem znajdziesz odpowiedź na pytanie jaki okap wyspowy wybrać?  To, co jest ważne to wydajność okapu, która musi być wysoka przy częstym gotowaniu czy pieczeniu. To oznacza, że warto zainwestować w okap wyspowy o wiele droższy, ale za to z większą ilością funkcji. Podstawowe parametry okapu wyspowego to regulacja nawiewu, dobra jakość wentylacji, możliwość podłączenia do komina, oświetlenie, a także głośność. Podczas włączonej wentylacji niektóre okapy wyspowe mocno pracują, zagłuszając rozmowy domowników. Ab tego uniknąć, warto sprawdzić poziom hałasu w sklepie, podczas zakupów. Maksymalna ilość decybeli dla okapów wyspowych to 55. Montaż okapu powinien gwarantować odpowiednią wysokość, aby nie uderzyć się w głowę podczas schylania nad garnkami. Wielkość również ma znaczenie, dlatego mała wyspa kuchenna będzie doskonała dla okapów okrągłych. Natomiast duża preferowana jest dla okapów typowo kwadratowych, doskonałych dla domu, ale również dużych apartamentowych mieszkań.

Modny okap wyspowy 

Okap wyspowy jest obecnie bardzo modny ze względu na rodzaj dodatkowego wyposażenia kuchni. Ładnie wkomponowany może stanowić piękną atrakcję podczas kulinarnej przygody. Ważne, aby brać pod uwagę zarówno jakość, wydajność, jak i design. Najczęściej wybierane są okapy wyspowe w stonowanych kolorach, dopasowanych do rodzaju kuchenki. Można zainstalować do niego dodatkowe oświetlenie, dzięki czemu wyspa kuchenna nabierze niezwykłego klimatu. Współczesny okap wyspowy jest produkowany na zamówienie klienta, co oznacza, że może mieć elementy twardego szkła, delikatnej stali, czy innych aranżacyjnych dodatków. Wszystko jest wkomponowane w taki sposób, aby okap wyspowy zachował swoje ważne parametry techniczne. Oświetlenie okapu może być ledowe, co oznacza, że cała kuchnia podczas gotowania świeci w blasku prawie naturalnego światła. Okap ma wymienny filtr powietrza, który przy zabrudzeniu łatwo się wymienia.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz