Filmy, które podbijają serca

Dzień dobry Drodzy Czytelnicy!

Może to dziwne, ale jestem osobą, która niespecjalnie lubi oglądać filmy. Nudzą mnie. Tak, to możliwe. 😀 Generalnie wolę wieczór spędzić z książką niż na oglądaniu filmów, które nie mają przesłania ani sensu. A niestety takich jest coraz więcej. Nie oznacza to jednak, że nie mam swoich faworytów. Są takie, które mi się spodobały. I dzisiaj chciałabym Wam opisać jeden z nich. Sądzę, że należy do jednych z ciekawszych, skoro nawet ja zwróciłam na niego uwagę. 😀

”Nigdy więcej”

Film z 2002 roku w reżyserii Michaela Apteda z rewelacyjną rolą Jennifer Lopez. Generalnie film opowiada o zmaganiach młodej kobiety o imieniu Slim, której początkowo bajkowe życie u boku przystojnego, bogatego i wpływowego męża, Mitcha powoli zamienia się w koszmar.

nigdy więcej
W dniu ślubu Slim jest pewna, że czeka ją cudowne życie u boku Mitcha.

Mąż zdradza żonę, a w końcu posuwa się do rękoczynów. Slim zmuszona jest wraz z córeczką uciekać przed mężem sadystą, który pewnie w końcu by ją zabił, gdyby nie jej odwaga, wola przetrwania i wewnętrzna siła. Slim uczy się sztuki walki, która pozwoli jej wygrać ostateczne starcie z mężem. Wie, że żadne władze jej nie pomogą, dlatego bierze sprawy w swoje ręce. Finał jest zadowalający – nie będę zdradzać wszystkich szczegółów, choć podejrzewam, że większość z Was oglądała ten film.

nigdy więcej
W końcu Mitch pokazuje swoją prawdziwą twarz: bezwzględny damski bokser, który uważa żonę za swoją własność.
nigdy więcej
Slim nie da sobą pomiatać. Skoro władze nie mogą ochronić jej przed mężem, zrobi to sama.

Dlaczego mnie ujął? Jest w nim masę prawdziwych emocji, do końca trzyma w napięciu, a sceny przemocy w rodzinie oddają realia, o których wielu z nas czasem nie ma pojęcia, gdyż kobiety w sytuacji podobnej do Slim często mają tyle siły, co ona, by się z niej wydostać. Jennifer Lopez przygotowywała się do tej roli, faktycznie poznając tajniki sztuki walki. Według mnie w stu procentach sprawdziła się w tej roli i idealnie oddała strach, panikę, bezsilność, które później ustąpiły miejsca zdeterminowaniu i bezwzględności.

A czy Wy lubicie tego typu filmy? Zachęcam do dyskusji w komentarzach. 🙂

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz