IKZE, czyli zapewnij sobie przyszłość

Witajcie Moi Drodzy!

Każdy z nas co roku boryka się z takimi kwestiami, jak podatki, PIT-y, składki emerytalne. To dość drażliwe kwestie dla tych, którzy ich dobrze nie przemyślą. Istnieje jednak sposób na to, by zapewnić sobie ulgi podatkowe, a jednocześnie stabilną przyszłość dzięki składkom emerytalnym. Jaki? Chodzi o IKZE, czyli Indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego.

Jak działa IKZE?

Oszczędzając z IKZE w AXA, możemy powiększyć swój kapitał emerytalny i jednocześnie już dziś uzyskamy ulgi podatkowe, nawet do 1520 zł rocznie. Jak to zrobić? Otóż zakładając indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego, możemy co roku od podatku odpisać sobie oszczędzane w nim pieniądze. Ale to tylko jedna z korzyści. Druga korzyść to możliwość uzyskania prywatnej renty, która stanowi dodatkowe wsparcie obok renty z ZUS-u w przypadku całkowitej oraz trwałej niezdolności do wykonywania pracy. Natomiast w wyniku nieszczęśliwego wypadku można otrzymać miesięczną rentę do wyboru w trzech wariantach: 500 zł, 1000 zł lub 2000 zł. Dzięki temu nawet nie mogąc wykonywać pracy, mamy do dyspozycji godną zapłatę co miesiąc, by nie stracić obecnej stopy życiowej.

Inne korzyści

Posiadając IKZE – indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego, możemy zarządzać swoimi finansami dzięki kontu on-line, a uzbierane środki podlegają dziedziczeniu przez wskazanych członków rodziny. Więcej informacji odnośnie IKZE można znaleźć także TUTAJ.

Co sądzicie o takim dodatkowym koncie pozwalającym zbierać dodatkowe środki do emerytury? Czy warto coś takiego założyć? Chętnie poznam Wasze opinie!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz