Jak rozpoznać sklep z podróbkami?

Gdy zakupy w sieci stały się popularne, wręcz powszechne, pojawiło się mnóstwo sklepów internetowych oferujących różne produkty. Niestety, nie brakło też osób, które postanowiły wykorzystać tę formę sprzedaży, by oszukiwać klientów. Jedną z metod jest oferowanie podrobionych produktów jako oryginalne. Jak rozpoznać sklep z podróbkami i nie dać się oszukać?

Sklep z podróbkami – wygląd nazwy i strony

Jednym z najchętniej podrabianych produktów są markowe obuwie sportowe, dlatego w tym tekście skupimy się właśnie na sklepach oferujących najpopularniejsze obuwie znanych marek w niskich cenach. Nie da się ukryć, że w oficjalnych sklepach stacjonarnych i internetowych ceny są o wiele wyższe niż na innych stronach. Czy oznacza to, że każdy markowy produkt w niższej cenie na pewno jest nieoryginalny? Niekoniecznie. Zanim jednak ucieszymy się ze znalezionej ‘fantastycznej promocji’, dowiedzmy się czegoś więcej o sklepie, który ją oferuje. Od czego zacząć?sklep z podróbkami

Po pierwsze, adres strony. Sklep z podróbkami czy też oszuści, którzy pobierają opłatę za produkt, ale nigdy go nie wysyłają, zwykle charakteryzują się dziwną nazwą strony z kombinacją słów „cheap”, „outlet” i konkretnych marek, na przykład „nike air max”, „adidas” itp. Inni posuwają się dalej i korzystają z nazw zastrzeżonych znanych i szanowanych sklepów internetowych zza granicy, ale w końcówce adresu pojawia się com.pl. (przykład: oryginalna strona sneakersnstuff.com i jej podrobiona wersja sneakersnstuff.com.pl). Podobnie warto zwrócić uwagę na jakość graficzną strony, która na ogół jest dość chaotyczna, bo przygotowana szybko, na potrzeby otworzenia sklepu internetowego.

Asortyment podejrzanego sklepu

Chyba najważniejszą rzeczą, jakiej należy się przyjrzeć, jeżeli sklep budzi w nas wątpliwości, to asortyment. Co świadczy o tym, że to sklep z podróbkami? Przede wszystkim ogromna ilość towarów we wszystkich rozmiarach (przy czym brak rozmiarówki połówkowej, dostępnej w przypadku oryginalnego obuwia), a także modele i kolory butów, które tak naprawdę nigdy nie pojawiły się na rynku. sklep z podróbkamiIstotne jest też oznaczenie każdego modelu, czyli numer seryjny w oryginalne nadany przez producenta. Jeżeli różni się on na stronie podejrzanego sklepu od tego na oficjalnej stronie producenta, lepiej zrezygnować z zakupów, gdyż najpewniej mamy do czynienia z podróbką.

Ceny towarów podrobionych i oryginalnych

Coś, co najbardziej nas kusi do zakupów powinno być jednocześnie największą przestrogą w przypadku oszustów sprzedających podróbki. Chodzi oczywiście o cenę. Naturalnym jest, iż kupując oryginalne obuwie sportowe, zapłacimy za nie kilkaset złotych. Można polować na promocje, gdzie cena spada nieco w dół. Niemniej obuwie oferowane w kwocie dwukrotnie lub trzykrotnie niższej niż cena regularna oryginalnego produktu to znak, że nie jest on oryginalny, nawet jeśli na pierwszy rzut oka na taki wygląda. Nie ma więc możliwości zakupić na przykład oryginalnych butów Nike Air Max w cenie 150-250 złotych, podczas gdy cena regularna waha się między 500, a 600 złotych, a w przypadku niektórych modeli nawet więcej.

sklep z podróbkami

Zamiast więc nastawiać się na jak najtańsze zakupy, lepiej nieco dłużej oszczędzać, by móc nabyć w 100% oryginalne obuwie od zaufanego sprzedawcy.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz