Jak sobie radzić z alergią na pyłki?

Alergia na pyłki roślin jest bardzo uciążliwa. Sienny katar, łzawienie i zaczerwienienie oczu, częste kichanie to tylko niektóre z jej objawów. Chociaż pojawiają się jedynie podczas pylenia konkretnych roślin, to i tak jej pojawienie może nas zaskoczyć, jeśli nie wiemy, co konkretnie nas uczula i kiedy pyli ta roślina. Kalendarz pylenia to świetna pomoc dla alergików, którzy chcą uniknąć jej objawów. Zobaczmy więc, co warto robić, by tak się stało!

Kalendarz pylenia – śledź go na bieżąco!

Oczywiście kluczem do skutecznej walki z alergią jest przede wszystkim wykonanie testów alergicznych, by ustalić, co konkretnie nas uczula. Gdy już to wiemy, o wiele łatwiej zebrać nam potrzebne informacje o alergenie i sposobach unikania kontaktu z nim. W przypadku alergii na pyłki roślin, najlepszym sposobem chronienia się przed nimi jest kalendarz pylenia. To specjalnie opracowany kalendarz dla alergików, który informuje nas, w jakich miesiącach które rośliny pylą i w związku z tym kiedy jest największe stężenie pyłków w powietrzu.

kalendarz pylenia
Kalendarz pylenia pozwala dowiedzieć się, kiedy stężenie pyłków konkretnych roślin w powietrzu będzie największe.

Kalendarz pylenia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przygotowanie się do walki z alergią. W okresie pylenia warto rzadko wychodzić z domu, a zwłaszcza unikać spacerów po łąkach, parkach czy lasach – to właśnie tam unosi się najwięcej pyłków roślin. Poza tym warto unikać również uprawiania ćwiczeń fizycznych na powietrzu. Wysiłek fizyczny powoduje szybszy oddech, co powoduje wciąganie do płuc większej ilości pyłków i w efekcie potęguje objawy alergii. Lepiej więc wybrać sport, który można uprawiać w pomieszczeniach zamkniętych, na przykład kryty basen czy tenis na korcie ze sztuczną nawierzchnią. W okresie pylenia dobrze też nie otwierać okien w domu i wietrzyć jedynie po sowitym deszczu – wtedy powietrze jest wolne od pyłków.

Jak jeszcze radzić sobie z alergią?

Nie każdy może sobie pozwolić na to, by w okresie pylenia nie wychodzić z domu. Praca i inne obowiązki powodują, że alergia nie może zepsuć naszego planu dnia. Jak więc sobie radzić? Nie musimy męczyć się z objawami alergii – możemy na ten czas zaopatrzyć się w leki na alergię w postaci tabletek, które pozwolą nam normalnie funkcjonować mimo wysokiego stężenia pyłków w powietrzu.

kalendarz pylenia
Tabletki na alergię mogą pomóc przetrwać okres pylenia.

Więcej o lekach na alergię przeczytacie TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz