Jak wybrać idealny kolor i fakturę tynku? Pomogą wzorniki!

Zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj tynku wybrać na elewację domu? A może zaciekawiły Cię tynki dekoracyjne? Aby wybrać odpowiedni materiał, warto skorzystać ze wzorników tynków!

Jak wybrać odpowiedni tynk?

Tynk jest materiałem spełniającym zróżnicowane funkcje. Jego zadaniem jest zabezpieczenie ścian zewnętrznych, wewnętrznych i sufitów, a także dodatkowo nadanie im walorów estetycznych.

Dobierając odpowiedni tynk, trzeba uwzględnić szereg czynników, między innymi jego skład, właściwości, odporność na czynniki zewnętrzne, by mógł on zapewnić optymalny poziom ochrony i wytrzymałości.

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze tynku nie można również zapominać o jego estetyce. Tynki są dostępne w różnych fakturach – gładkich, baranek, kornik, ozdobnych, a także w wielu kolorach gotowych, dzięki czemu nie wymagają one dodatkowego malowania.

Wzorniki tynków – dlaczego warto ich używać?

Aby wybrać odpowiedni tynk pod kątem estetycznym, warto skorzystać ze wzorników tynków. Tego typu wzorniki mają na celu zaprezentowanie wariantów tynku na przykładzie niewielkich próbek, co pozwala na sprawdzenie ich faktury oraz koloru na żywo.

Dzisiaj wzorniki tynków można bez problemów znaleźć w sklepach prowadzących sprzedaż materiałów budowlanych, ale również korzystają z nich firmy zajmujące się pracami budowlanymi, wykończeniowymi i remontowymi, aby pomóc swoim klientom w wyborze właściwego wariantu tynku.

Używając wzorników, można zatem trafnie wybrać konkretny typ materiału, który będzie sprawdzał się w danym miejscu. Unika się wtedy problemów z niedopasowaniem jego barwy czy faktury.

Rodzaje wzorników tynku

Wzorniki tynków są oferowane wielu wariantach do wyboru. Najczęściej używane są poniższe typy wzorników:

  • Wzorniki w formie okładek,
  • Tablice z próbkami,
  • Kuferki i segregatory,
  • Wzorniki kołowe.

Wykorzystuje się również walizki na wzorniki, które pozwalają na zaprezentowanie wielu typów materiałów. Rączki na walizkach ułatwiają przenoszenie wzorników, więc doskonale sprawdzają się wtedy, gdy materiały mają być zaprezentowane bezpośrednio u klienta.

Gdzie można zamówić wzorniki tynków?

Firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą tynków mogą zamówić wzorniki tynków bezpośrednio u ich wytwórców.

Realizacją wzorników zajmują się przede wszystkim firmy działające w branży opakowaniowej, które przygotowują na zamówienie klientów personalizowane wyroby różnych typów, w tym wzorniki na wiele typów produktów.

Z dostępnymi typami wzorników do zamówienia można łatwo zapoznać się na witrynach ich producentów.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz