Karma dla psów – jaką wybrać?

Każdy kochający właściciel psa pragnie, by jego pupil czuł się dobrze i nie chorował. Jedną z podstawowych kwestii bezpośrednio wpływających na zdrowie zwierzaka jest sposób jego odżywiania. Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrana karma dla psów może uchronić zwierzę przed wieloma schorzeniami, i analogicznie, karma niskiej jakości szybko odbije się na zdrowiu. Jaką więc karmę kupować dla swojego pupila? Co brać pod uwagę przy jej wyborze?

Karma dla psów – rodzaje

W sklepach oraz Internecie możemy znaleźć wiele rodzajów i marek karm dla psów. Mogą to być karmy suche i mokre, oraz dopasowane do konkretnych potrzeb. Popularny jest podział ze względu na wzrost, wiek, wagę, rasę, a także różne schorzenia. Jeżeli nasz psiak ma stwierdzoną chorobę związaną z układem pokarmowym, warto pod tym kątem dobrać karmę. Taka specjalistyczna karma dla psów może być delikatniejsza, bardziej lekkostrawna, a przez to o wiele lepiej przyswajalna.karma dla psów Ale co, jeśli nasz pies na nic nie choruje i po prostu szukamy dla niego karmy wysokiej jakości? Wtedy kluczowym czynnikiem będzie skład karmy.

Wartościowa karma dla psów – czyli jaka?

Najważniejszą informacją jest dla nas to, czy w karmie znajduje się mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Im więcej mięsa, tym lepiej, gdyż to oznacza, że karma jest wartościowa i nie zawiera zbyt wielu składników dodatkowych, jak chociażby zbóż. Jeżeli mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego wymieniono na początku składu, oznacza to, że jest go najwięcej w karmie i to dobry znak. karma dla psówJeśli chodzi o wspomniane zboża, te również pojawiają się w karmach, ale nie wszystkich. Najlepsze, choć niestety najdroższe są karmy bezzbożowe. Zboża to tak naprawdę objętościowy wypełniacz karmy, który jest ubogi w wartości odżywcze i ma za zadanie jedynie „zapychać” psi żołądek. Jeżeli nie stać nas na karmę całkowicie bezzbożową, szukajmy takich, w których składzie znajduje się ryż lub owies, gdyż są one o wiele lepiej przyswajalne niż na przykład pszenica czy kukurydza.

Karma Purina Beyond

Jedną z karm dla psów polecanych przez lekarzy weterynarii jest Purina Beyond. W jej składzie znajdziemy przede wszystkim mięso z jagnięciny, kurczaka lub łososia. Nie ma w niej dodatków pszenicy, sztucznych barwników czy konserwantów. Więcej na jej temat dowiecie się TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz