Kiedy skorzystać z doradztwa prawnego? Wskazania i ceny

Prawo jest złożone i dla osoby, która nie ma żadnego przygotowania w tym zakresie, może być ono również niezrozumiałe. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z doradztwa prawnego świadczonego przez prawnika, który będzie mógł dokładnie wyjaśnić te problematyczne kwestie i doradzić, jak postąpić w danej sytuacji.

Porada prawna – gdzie można ją otrzymać?

Udzielaniem profesjonalnych porad prawnych zajmują się osoby z właściwym wykształceniem prawniczym. Można uzyskać je przede wszystkim w kancelariach adwokackich oraz w kancelariach radców prawnych.

Gdy konieczne jest fachowe doradztwo prawne Gliwice – http://www.klgkancelaria.pl/porady-prawne.html jest miejscem działalności kancelarii prawnych z dużym doświadczeniem. Ich oferty i adresy można znaleźć online.

Warto też wskazać, że poradnictwo prawne oferowane jest też w wybranych urzędach, organizacjach, fundacjach, gdzie także jest ono dostępne bezpłatnie dla określonych osób.

Doradztwo prawne – kiedy warto?

Usługa doradztwa czy poradnictwa prawnego skierowana jest do każdej osoby, która potrzebuje pomocy prawnej. Z usług tych korzystają osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa, organizacje, fundacje czy samorządy.

Skorzystanie z doradztwa prawnego jest wskazane w sytuacji, gdy pojawiają się problemy prawne, które wymagają interpretacji przepisów prawa.

Osoby prywatne często korzystają z doradztwa prawnego w sytuacjach jak:

  • rozwód
  • podział majątku
  • zasądzenie alimentów
  • otrzymanie spadku
  • wyłudzenie
  • oszustwo
  • niewypłacenie odszkodowania

Dlaczego warto korzystać z porad prawnych?

Korzystanie z porad prawnych nawet w sprawach, które z pozoru wydają się proste, może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Prawnik jako ekspert w dziedzinie określonej gałęzi prawa ma dużą wiedzę i może dokładnie wyjaśnić wtedy wszystkie kwestie. Jego wsparcie dzięki temu może również pomóc w uniknięciu wielu problemów, na przykład związanych z przekroczeniem terminów, niedopełnieniem określonych obowiązków, nieuwzględnieniem innych zapisów prawnych.

W wielu sytuacjach doradztwo prawne może zatem być bardzo pomocne, zapewniając klientowi kancelarii lepszą ochronę w skomplikowanych sytuacjach, gdy narażony jest on również na zapłatę mandatów lub innych kar, a nawet ograniczenie lub pozbawienie wolności.

Ile kosztuje doradztwo prawne?

Ceny związane z usługami doradztwa prawnego są zależne od typu sprawy i indywidualnego cennika obowiązującego w danej kancelarii prawnej.

Najczęściej należy liczyć się z wydatkiem wynoszącym od 150 do 200 złotych za poradę. W przypadku dodatkowych usług jak opiniowanie pism, przygotowanie pism, bardziej złożone sprawy, ceny są wyższe.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz