Krem na dzień – ale jaki?

Witam Was, Moi Drodzy!

Dzisiejszy post będzie skierowany głównie do Pań, gdyż postaram się Wam przybliżyć najlepsze kremy do twarzy, krem na dzień i na noc, które warto stosować. Każda z nas ma inną cerę, a co za tym idzie, inne problemy ze skórą. Dobór odpowiedniego kremu ma więc niebagatelne znaczenie – może albo pomóc, albo pogorszyć. Warto więc zapoznać się przynajmniej podstawowymi kremami do twarzy.

Kremy do twarzy – podział

Ze względu na przeznaczenie oraz skład kremy do twarzy można podzielić na:

– tłuste;
– półtłuste;
– nawilżające;
– ochronne;
– przeciwzmarszczkowe;
– przeciwsłoneczne.

Krem na dzień jest dużo lżejszy i mniej tłusty niż ten na noc, zawiera bowiem więcej wody niż tłuszczu. Do najpopularniejszych kremów zaliczamy oczywiście kremy nawilżające. Mają one dość uniwersalne zastosowanie, gdyż dzięki swoim właściwościom zapobiegają zbytniej utracie wilgoci przez skórę twarzy w ciągu dnia. Jest to możliwe dzięki obecności w ich składzie między innymi wazeliny, wosku, oleju silikonowego lub parafinowego, a także innych związków nawilżających. Takie kremy do twarzy powinny stosować kobiety z cerą suchą, normalną lub mieszaną.

Kremy tłuste i półtłuste można zaliczyć w pewnym sensie do tych ochronnych, gdyż zawierają one ceramidy – związki występujące w olejach roślinnych, a także kwasy tłuszczowe. Tego typu kremy do twarzy powinno stosować się głównie zimą, gdyż świetnie chronią delikatną skórę twarzy przed działaniem mrozu oraz wiatru.

Gdy mamy w planie kupić krem na dzień czy jakikolwiek inny krem do twarzy, zapoznajmy się uważnie z jego składem, a także przeznaczeniem, który zwykle znajduje się na opakowaniu. Dzięki temu uda nam się uniknąć nietrafionego zakupu. Ciekawe informacje odnośnie kremów nawilżających do twarzy można znaleźć również TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz