Leczenie kataru siennego – poznaj Afrin

Katar sienny, nazywany też alergicznym nieżytem nosa, to jeden z najczęstszych objawów alergii na pyłki. Towarzyszyć mu może także łzawienie i zaczerwienienie oczu. Nie da się ukryć, że alergia może nam bardzo utrudnić funkcjonowanie, warto więc zawczasu zaopatrzyć się w leki łagodzące jej objawy. Jednym z nich, przeznaczonym właśnie na katar sienny, jest lek Afrin od firmy Bayern.

Jak rozpoznać katar sienny?

Zanim zdecydujemy się na użycie jakichś leków na alergię, przede wszystkim musimy mieć pewność, że rzeczywiście mamy z nią do czynienia. Jak więc rozpoznać, czy mamy do czynienia z katarem siennym? Najbardziej charakterystycznym objawem jest nasilenie kataru w momencie kontaktu z alergenem, czyli na przykład z pyłkami kwiatów. To reakcja obronna organizmu na alergen, który jest błędnie odczytany jako substancja szkodliwa.

afrin
Katar sienny to objaw alergii na pyłki.

Typowymi objawami kataru siennego są: kichanie, zatkany nos, katar, płynna wydzielina, a do tego łzawienie oczu, swędzenie nosa i swędzenie w gardle. Oczywiście najlepsze rezultaty i 100%-ową pewność dadzą nam testy alergiczne, które pozwolą jednoznacznie stwierdzić, na co jesteśmy uczuleni.

Afrin – lek na objawy kataru siennego

Afrin to sprawdzony lek od firmy Bayern stosowany w leczeniu objawów kataru siennego, ale również przeziębienia czy zapalenia zatok.

afrin
Afrin to lek na objawy kataru siennego, zapalenia zatok oraz przeziębienia. Udrożnia śluzówki, umożliwiając swobodne oddychanie.

Zawarta w nim substancja czynna – chlorowodorek oksymetazoliny – udrażnia górne drogi oddechowe, obkurczając naczynia krwionośne błony śluzowej i nosa i w efekcie umożliwiając swobodne oddychanie. Lek dostępny jest w formie poręcznego aerozolu i można go zakupić bez recepty. Więcej na temat leku Afrin, jak i leczenia kataru siennego można przeczytać TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz