Materac kieszeniowy – co to jest i kiedy warto go wybrać?

Materace są dzisiaj oferowane w zróżnicowanych wariantach, co powoduje, że można również dobrać je specjalnie do swoich potrzeb i preferencji. Wśród dostępnych wariantów znajdują się też materace kieszeniowe. Jak są one zbudowane i dla kogo będą najlepszym wyborem?

Czym są materace kieszeniowe?

Materacami kieszeniowymi czy kieszonkowymi nazywa się rodzaj materaców sprężynowych, w których sprężyny umieszczane są w osobnych kieszonkach.

Sprężyny pracują wówczas niezależnie od siebie, co powoduje, że każda z nich ugina się pod ciężarem osobno, dając lepszą elastyczność punktową materaca w porównaniu do materaców sprężynowych starszego typu – bonellowych.

Najczęściej materace kieszeniowe wyposażone są dwa różne typ sprężyn o różnej elastyczności, co pozwala na stworzenie materaca ze strefami komfortu. Są one wówczas układane tak, by odzwierciedlać anatomię ciała człowieka, co powoduje, że zapewniają one wówczas lepsze podparcie i wyższą wygodę.

Rodzaje materaców kieszeniowych

Materace kieszeniowe można podzielić na wiele kategorii, ponieważ do ich produkcji używane są nie tylko sprężyny kieszeniowe, lecz też dodatkowe materiały, co przekłada się na ich właściwości. Mowa tu o piankach używanych na rdzeniu sprężynowym oraz innych materiałach, które są na nim układane. Wobec tego wyróżnia się między innymi:

  • Materace kieszeniowe wysokoelastyczne – bardzo wygodne, a także trwałe, wykonane są z pianki typu HR.

  • Materace kieszeniowe termoelastyczne – wykonane z pianki VISCO, memory, która jest miękką, dobrze dopasowującą się do ciała pianką, zapewniającą również pomoc w przypadku bólów pleców, mięśni.

  • Materace kieszeniowe lateksowe – wyposażone są w warstwę z naturalnego albo syntetycznego lateksu, który jest uznawany za najwygodniejszy materiał na materace. Jest bardzo elastyczny, trwały i antyalergiczny.

  • Materace kieszeniowe kokosowe – wyposażone są w warstwę z maty kokosowej, która nadaje materacowi dodatkową twardość.

Wyróżnia się też materace kieszeniowe typu multipocket. Są one wyposażone w mniejsze sprężyny, więc w materacu znajduje się ich większa liczba, co przekłada się na jego większy komfort.

Szukasz wysokiej jakości materaców kieszeniowych? Zobacz materace Koło sklep firmowy producenta online oferuje szeroką gamę materaców dla każdego!

Kiedy warto kupić materac kieszeniowy?

Takie materace mają szerokie zastosowanie i dzięki wielu wariantom można również dopasować je do konkretnych potrzeb użytkownika. Występują one między innymi w różnych twardościach, mogą pomagać w przypadku bólów pleców.

Materaców kieszeniowych najczęściej nie poleca się osobom, które mają alergie. Wynika to z faktu, że puste przestrzenie przy kieszonkach w materacu gromadzą kurz i nie zapewniają tak dużej przewiewności jak w przypadku materaców wykonanych z samej pianki.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz