Miodowe lata – serial na poziomie

Witajcie Moi Drodzy!

Chociaż latem większość czasu spędzamy poza domem w gronie znajomych, od czasu do czasu każdy z nas ma ochotę zostać w domu i odprężyć się, oglądając coś ciekawego. Ja również. Niestety, z biegiem czasu zauważyłam, że większość programów i seriali telewizyjnych bardzo obniżyło swój poziom. Na ich tle wyróżnia się stary, polski serial „Miodowe Lata”. Myślę, że każdy z Was go zna. 😉

Miodowe Lata, czyli pokręcone losy Tadka i Karola

„Miodowe Lata” to serial komediowy, będący jednocześnie spektaklem teatralnym, który był emitowany w telewizji w latach 1998-2003. W roku 2004 nastąpiła kontynuacja serialu pod nazwą „Całkiem nowe lata miodowe”, ale nie podbiła ona serc widzów, dlatego zakończono ją na 17. odcinku.

Serial „Miodowe Lata” opowiada o losach dwójki przyjaciół – Karola Krawczyka, będącego motorniczym tramwaju numer 18, i Tadeusza Norka, kanalarza. Panowie znają się od piaskownicy i obecnie mieszkają wraz z żonami – Aliną Krawczyk i Danutą Norek – w kamienicy na warszawskiej Woli. Każdy odcinek opowiada o innej przygodzie Karola i Tadka, najczęściej jednak wiąże się to z jakimś kolejnym genialnym pomysłem Karola na zbicie szybkich pieniędzy.

miodowe lata
Jedno ze śmieszniejszych powiedzeń Karola Krawczyka.

Oczywiście wszelkie próby szybkiego wzbogacenia się kończą się fiaskiem, ale przynoszą ze sobą też mnóstwo śmiesznych sytuacji.

Serial na poziomie

Dlaczego uważam, że serial ten różni się od innych polskich seriali komediowych? Przede wszystkim pomimo skromnej scenerii (w przeważającej części akcja odbywa się w kuchni mieszkania państwa Krawczyków), odcinki są naprawdę interesujące i urozmaicone. Dialogi pisane są wręcz po mistrzowsku – nie są prostackie, lecz inteligentne, podobnie jak królujący w „Miodowych Latach” humor. Nie ma mowy o żadnych wulgaryzmach czy ordynarnych nawiązaniach do seksu. Dzięki temu serial ten swobodnie mogą oglądać nawet dzieci w wieku szkolnym.

miodowe lata
Obsada serialu Miodowe Lata: Cezary Żak – Karol Krawczyk; Artur Barciś – Tadeusz Norek; Agnieszka Pilaszewska – Alina Krawczyk

Dla mnie to wciąż serial numer jeden, do którego chętnie wracam i oglądam w wolnych chwilach.
A co Wy sądzicie o „Miodowych Latach”? Jak oceniacie przedstawioną tam grę aktorską? Czekam na Wasze opinie!

A TUTAJ możecie oglądać wszystkie odcinki on-line.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz