Najsłynniejsze wyścigi kolarskie na świecie

Analizujesz, jakie są obecnie najważniejsze wyścigi rowerowe? W przypadku których zawodów kibice mogą mieć pewność, że zawodnicy na pewno dadzą z siebie wszystko? Poniżej możesz znaleźć opis trzech wyścigów, które są szczególnie popularne wśród sympatyków kolarstwa w naszym kraju.

Tour de France

Ta impreza ma już ponad 100 lat historii! W końcu wszystko rozpoczęło się w 1903 roku. Wyścig należy oczywiście do World Touru Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Jest uważany za najbardziej prestiżowy na świecie. Co ciekawe, w historii zdarzyły się tylko dwie większe przerwy, w czasie których Tour de France nie był rozgrywany. Wszystko było oczywiście spowodowane działaniami militarnymi w trakcie trwania I oraz potem II Wojny Światowej. Premierowa przerwa miała miejsce od 1915 do 1918 roku. Potem wyścig został wstrzymany również w latach 1940-1946. Obecnie trasa Tour de France liczy ponad 3000 kilometrów. Wydaje Ci się, że to dużo? W takim razie warto zaznaczyć, że w przeszłości były wyścigi o jeszcze większym natężeniu. Kolarze musieli zaś przejechać nawet 5000 kilometrów (biorąc pod uwagę oczywiście wszystkie etapy). Ostatnim triumfatorem Tour de France został Słoweniec Tadej Pogacar, któremu udało obronić się pierwsze miejsce z 2020 roku. Kolejna edycja tego prestiżowego wyścigu rusza niebawem. Wszystko rozpocznie się bowiem 1 lipca 2022 roku. Wyścig potrwa ponad trzy tygodnie, a zakończy się tradycyjnie na Polach Elizejskich (24 lipca 2022 roku).

Giro d’Italia

Fani kolarstwa bardzo często odwiedzają portal tour de cracovia. Znajdują się tam m.in. podstawowe informacje dotyczące wyboru pojazdu jednośladowego, czy sprzętu. Nie brakuje też artykułów dla nieco bardziej zaawansowanych, którzy nie od dzisiaj spędzają wolny czas właśnie w ten sposób. Należysz do tego grona? Lubisz nie tylko jeździć, ale także śledzić zmagania najlepszych zawodników? W takim razie warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat Giro d’Italia. Ta impreza ma tylko nieco krótszy staż w porównaniu do Tour de France. W końcu pierwsza edycja Giro d’Italia odbyła się już w 1909 roku. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, w historii odnotowano dwie przerwy, w czasie których zawody się nie odbywały. Ze względu na działania wojenne, Giro d’Italia nie zostało rozegrane w latach 1915-1918 oraz 1941-1945. Zazwyczaj ten wyścig odbywa się w maju. Za nami już zatem tegoroczna edycja, w której najlepszy okazał się Australijczyk Jai Hindley.

Tour de Pologne

Coraz większe znaczenie dla rowerzystów z całego świata ma nasz rodzimy wyścig, który także jest w tak zwanej „Lidze Mistrzów” – biorąc pod uwagę tę dyscyplinę. Głównym organizatorem jest Czesław Lang. Tour de Pologne po raz pierwszy wystartował w 1928 roku. Do tej pory rozegrano 78 edycji. Ostatnio bezkonkurencyjny okazał się Portugalczyk Joao Almeida. W tym roku także nie powinno zabraknąć emocji. Warto dodać, że nowa edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca 2022 roku, czyli niedługo po Tour de France. Finałowy etap odbędzie się zaś 5 sierpnia 2022 roku.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz