Nie daj się alergii!

Dzień dobry Kochani!

Choć lato już się skończyło, a większość roślin i kwiatów przestało pylić, już za rok alergicy znów będą przechodzić piekło. Łzawienie i szczypanie oczu, katar sienny, kichanie, suchy kaszel… To tylko niektóre z nieprzyjemnych objawów alergii. Jak więc się na nią przygotować? Co stosować, by zmniejszyć te negatywne doznania? Jednym ze skutecznych leków niosących ukojenie w alergii jest Zilola. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Zilola – ratunek dla alergików

Zilola to lek przeciwalergiczny dostępny w aptekach bez recepty w formie tabletek powlekanych przyjmowanych doustnie. Można go stosować zarówno przy alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, jak i przewlekłej pokrzywce nieznanego pochodzenia. Substancją czynną w leku Zilola jest lewocetyryzyna, która blokuje obwodowe receptory histaminowe typu 1, co z kolei sprawia, że hamuje działanie histaminy, czynniku wywołującego objawy alergii wymienione na wstępie.

zilola
Zilola – źródło ukojenia dla alergików

Lek przyjmuje się raz na dobę, jedna tabletka całkowicie wystarcza, by na 24 godziny usunąć objawy alergii. Jak to jest w wypadku większości leków antyalergicznych, przy przyjmowaniu leku Zilola trzeba zachować szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdami, gdyż u niektórych osób mogą wystąpić działania uboczne, takie jak senność, zmęczenie czy niewyraźne widzenie. W połączeniu z lekami przeciwbólowymi lub uspokajającymi lewocetyryzyna może silniej wpływać na ośrodek nerwowy, powodując problemy z koncentracją i spowalniać zdolność szybkiej reakcji. Dla kierowców ma to ogromne znaczenie. Więcej informacji na temat tego leku znajdziecie również na stronie www.zilola.pl.

A co Wy sądzicie o leku Zilola? Czy ktoś z Was już go stosował? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz