Nowoczesny system monitoringu domu – co warto wybrać?

Chcesz zainwestować w monitoring domu? Sprawdź, jakie rozwiązania stosowane są w nowoczesnych systemach monitoringowych przez producentów. Na co warto zwrócić uwagę przy wykonaniu instalacji monitoringu w domu?

Wysokiej jakości obraz

Monitoring będzie skuteczny tylko wtedy, gdy będzie wyróżniał się wysokiej jakości obrazem. W przeciwnym przypadku może okazać się nieprzydatny w identyfikacji włamywacza lub numeru rejestracyjnego samochodu.

Obecnie nowoczesny monitoring może rejestrować obraz w wysokiej jakości Full HD, dzięki czemu rejestruje nawet najmniejsze szczegóły. Co więcej, kamery mogą działać również w nocy, dlatego zapewniają bezpieczeństwo przez całą dobę.

Dodatkowa funkcja rejestracji dźwięku pozwala na jego zapisanie wraz z obrazem – opcja ta również jest bardzo przydatna.

Szczelna obudowa powoduje, że kamery mogą być używane również na zewnątrz, gdzie wystawione są na czynniki pogodowe.

Zdalny dostęp do monitoringu

Wybierając odpowiedni monitoring do domu, warto zwrócić szczególną uwagę na sposób dostępu do rejestrowanego obrazu oraz dźwięku.

Aktualnie bardzo popularne są systemy monitoringowe, które pozwalają na zdalny dostęp za pomocą aplikacji mobilnych lub przez komputer. Dzięki temu można na bieżąco sprawdzać, co dzieje się w domu i na posesji. Do tego celu potrzebny jest tylko dostęp do internetu.

Właścicielom domów, którzy chcą wybrać system monitoringu Śląsk zapewnia dostęp do firm oferujących nowoczesne systemy z opcją dostępu do przez aplikacje mobilne. Pracownicy doradzą, jakie rozwiązanie wybrać, wykonają kompletną instalację, skonfigurują system i pokażą, jak z niego korzystać.

Funkcja detekcji ruchu

Stosowane obecnie systemy monitoringowe pozwalają również na wykrywanie ruchu w swoim zasięgu.

Detekcja ruchu jest bardzo pomocna i pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ponieważ system natychmiast poinformuje użytkownika o tym, że w zasięgu kamery ma miejsce ruch, na przykład niepożądanej osoby.

System monitoringowy może wtedy przekazać powiadomienie na aplikację mobilną lub na telefon, co pozwala na szybką reakcję w razie pojawienia się zagrożenia.

Prosty i szybki montaż

Tym, co wyróżnia nowoczesne systemy monitoringu domowego, jest również ich prosty i szybki montaż. Obecnie monitoring bazuje na prostych w łączeniu komponentach i może działać również bezprzewodowo, dlatego nie wymaga czasochłonnej instalacji.

Dostępne są również systemy monitoringowe, które można zainstalować we własnym zakresie. Gdy jednak chcemy mieć pewność, że instalacja będzie wykonana fachowo, warto zdecydować się na pomoc sprawdzonej firmy wykonującej systemy bezpieczeństwa.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz