Oszczędzanie baterii w telefonie – sprawdzone sposoby

Korzystanie z telefonów i smartfonów jest dziś tak powszechne, że niejeden zmuszony jest codziennie lub parę razy dziennie ładować baterię. Gdy o tym zapomni, telefon może rozładować się w najmniej odpowiednim momencie. Jakie są sposoby na oszczędzanie baterii w telefonie i uniknięcie takiej sytuacji?

Oszczędzanie baterii w telefonie, a jego ustawienia

Dzisiejsze smartfony są naszpikowane wieloma aplikacjami i ustawieniami dodatkowymi, o których istnieniu i działaniu czasem nie mamy nawet pojęcia. Każdy telefon posiada też tak zwane ustawienia fabryczne, które w razie potrzeby możemy dostosować do swoich potrzeb. Okazuje się, że niektóre z nich są nam zupełnie niepotrzebne i zbędnie czerpią baterię w telefonie. Jednym z takich ustawień jest chociażby jasność ekranu. oszczędzanie bateriiWiele smartfonów posiada funkcję wykrywania warunków oświetlenia na zewnątrz i dostosowywania do nich jasności ekranów. Dzięki temu nasz telefon nie marnuje energii na oświetlenie ekranu, gdy nie jest to konieczne. To bardzo dobry sposób na oszczędzanie baterii w naszym telefonie. Innym skutecznym sposobem jest wybranie funkcji ograniczenia pobierania danych w tle, którą znajdziemy w ustawieniach systemowych. Warto też wyłączyć funkcję automatycznego pobierania aktualizacji aplikacji, które mamy zainstalowane na swoim smartfonie, gdyż to również dodatkowo wyczerpuje baterię. Pamiętajmy o wyłączeniu takich funkcji, jak Bluetooth, GPS czy LTE, gdy akurat z nich nie korzystamy.

Jak ładujesz baterię w telefonie?

Oszczędzanie baterii w telefonie wiąże się nie tylko ze sposobem jego użytkowania i włączeniem lub wyłączeniem poszczególnych funkcji. Duże znaczenie dla żywotności baterii w naszym telefonie ma też sposób, w jaki ją ładujemy. Pamiętajmy, by nie dopuszczać do całkowitego rozładowania telefonu – ładowarkę lub power bank podłączmy od razu, gdy na ekranie telefonu wyświetli się informacja o niskim poziomie baterii. oszczędzanie bateriiPodczas ładowania zdejmijmy z telefonu ochronne etui, aby bateria się nie przegrzewała. Gdy telefon będzie już w 100% naładowany, od razu odłączmy ładowarkę – nie zostawiajmy go podłączonego do ładowarki na przykład przez całą noc. Zimą starajmy się nie korzystać z telefonu na silnym mrozie, ponieważ wtedy bateria rozładuje się o wiele szybciej niż w normalnych warunkach.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz