Pielęgnacja stóp po lecie krok po kroku

Lato i okres urlopowy to wspaniały czas, który zwykle miło wspominamy. Z urlopu przywozimy różne pamiątki, ale nie każde są nam potrzebne. Jednym z problemów, z którymi możemy borykać się po upalnym lecie są suche i popękane stopy. Wpływ na to mają wysokie temperatury, wpływ morskiej wody i brak czasu na regularną pielęgnację stóp i pięt. W efekcie skóra rogowacieje i znacznie się wysusza, a doprowadzenie jej do właściwego stanu może stanowić nie lada wyzwanie. Jaka kuracja regeneracyjna okaże się skuteczna? Dlaczego pielęgnacja stóp powinna być przeprowadzana regularnie?

Pielęgnacja stóp i suchych pięt – od czego zacząć?

Istnieje wiele sposobów na zregenerowanie stóp, niemniej bez względu na wybrany przez nas rodzaj kuracji, zawsze musimy przygotować do tego nasze stopy. W przeciwnym razie kuracja nie przyniesie zamierzonych efektów, a my będziemy się czuć zawiedzione.

Od czego więc zacząć?

Na początek musimy pozbyć się zrogowaciałego naskórka, którego najwięcej jest na piętach. Wiele kobiet nie przepada za tą czynnością, bo jest dość żmudna, niestety jest ona niezbędna, aby kolejne zabiegi pielęgnacyjne i użyte przez nas kosmetyki miały szansę wniknąć w skórę stóp i ją odżywić. Najlepiej do tego celu użyć specjalnej tarki do stóp z dwoma stronami – gruboziarnistą do usunięcia twardego naskórka i drobnoziarnistą do wygładzenia stóp. Bardzo praktyczne są też elektryczne frezarki do stóp, które pozwalają szybko i bez wysiłku usunąć zrogowaciały naskórek. pielęgnacja stópPrzed tą czynnością warto wymoczyć stopy w wodzie z solą przez kilkanaście minut, co pozwoli go jeszcze zmiękczyć. Na koniec warto użyć peelingu do stóp, który usunie resztki naskórka i wygładzi skórę stóp, nadając jej wyjątkowej miękkości. Na koniec tych czynności nakładamy na krem dobry krem do stóp o działaniu głęboko nawilżającym. Latem warto wybrać krem, który dodatkowo przyjemnie chłodzi skórę stóp. To bardzo tradycyjny sposób na zadbanie o swoje stopy, aby jednak naprawdę było widać efekty, trzeba go dość często powtarzać. Czy są jakieś inne metody?

Skarpetki złuszczające – prawdziwy hit!

Prawdziwym hitem w pielęgnacji stóp stały się foliowe skarpetki złuszczające, które można obecnie dostać w każdej drogerii, a nawet w niektórych marketach. Są świetną alternatywą dla tarek, frezarek i innych tradycyjnych metod dbania o stopy. Ponadto dają trwały efekt już po jednorazowym użyciu. Dzięki nim pielęgnacja stóp staje się prostsza niż kiedykolwiek!

Jak korzystać ze skarpetek złuszczających?

W zestawie znajdziemy dwie foliowe skarpetki oraz specjalny żel, który należy wlać do środka. W jego skład wchodzą przede wszystkim kwasy owocowe oraz substancje nawilżające. Skarpetki wystarczy włożyć na stopy i szczelnie zamknąć, a następnie odczekać czas podany na opakowaniu przed producenta – od pół do półtorej godziny. W tym czasie żel zaczyna oddziaływać na zrogowaciały naskórek, co możemy odczuć poprzez lekkie pieczenie. Jeżeli będzie ono nie do zniesienia, zabieg należy przerwać, na ogół jednak nie powodują one podrażnienia. pielęgnacja stópSkarpetki złuszczające możemy użyć nawet na bardzo suche i zniszczone stopy, bez ich wcześniejszego przygotowywania. Po określonym czasie spłukujemy dokładnie żel ze stóp i nakładamy na nie dobry krem nawilżający. Po kilku dniach zauważymy, że rozpoczyna się proces złuszczania. Nie należy on do najładniejszych widoków, gdyż skóra, w zależności od zaawansowania jej zrogowacenia, może schodzić całymi płatami, co jest mało estetyczne. Dlatego zabieg ten warto przeprowadzić w okresie, gdy nosimy pełne buty, na przykład z początkiem jesieni lub z końcem zimy. Skóra będzie w ten sposób schodzić przez około tydzień, do czasu, aż zniknie cały martwy naskórek. W końcu objawią się nam idealnie gładkie, miękkie i delikatne stopy, a efekt utrzyma się przez kilka dobrych miesięcy.

Dlaczego warto?

Nie będziemy musiały już stosować tarek i frezarek – wystarczy regularne nawilżanie stóp, by zachowały nienaganny wygląd! Skarpetki złuszczające można używać raz na miesiąc, częstsze stosowanie może znacznie podrażnić skórę stóp. Niemniej efekty są na tyle zadowalające i trwałe, że nie ma potrzeby powtarzania zabiegu częściej niż raz na kilka miesięcy. Sporo kobiet przyznaje, że są zachwycone tym wynalazkiem, zwłaszcza te, którym zwykle brakowało czasu i chęci na żmudne pielęgnowanie stóp.

A może profesjonalna pielęgnacja stóp?

Jeżeli mamy problem z suchymi i pękającymi piętami oraz zrogowaciałą skórą na całych stopach, a dostępne w sklepach środki pielęgnujące dają niewielkie efekty, warto pomyśleć o profesjonalnym zabiegu pielęgnacyjnym u kosmetyczki. Do podstawowych zabiegów zaliczamy pedicure, zabieg parafinowy oraz maska nawilżająca. Dzięki nim stopy będą piękne, miękkie i delikatne, a paznokcie zadbane, dobrze wyprofilowane i ładnie pomalowane.pielęgnacja stóp Warto skorzystać z pomocy kosmetyczki, gdy zależy nam na ładnym wyglądzie stóp, na przykład przed wyjazdem na wakacje czy jakimś ważnym wydarzeniem, ślubem czy weselem. Obecnie zabiegi te nie należą do najdroższych i każda z nas od czasu do czasu może sobie na nie pozwolić.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz