Płytki ceramiczne imitujące naturę – wzory kamienia i drewna to hit!

Jakie płytki ceramiczne są dzisiaj najpopularniejsze? Zdecydowanie najczęściej klienci kupują te, które swoimi wzorami imitują naturę. Jakie wzory warto wziąć pod uwagę, gdy urządza się łazienkę albo kuchnię?

Płytki imitujące marmur – elegancki wybór do wielu wnętrz

Jednym z najpopularniejszych materiałów w aranżacjach wnętrz są kamienie, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują marmury.

Efektowny wzór marmuru wspaniale prezentuje się w wielu wnętrzach, na przykład w eleganckich i nowoczesnych, glamour czy minimalistycznych. Najczęściej wybierane są marmury w kolorze jasnym, białym, ale również te czarne.

Marmur jest kamieniem drogim, a także wymagającym w utrzymaniu, ponieważ jest on nasiąkliwy. Właśnie dlatego najczęściej kupowane są obecnie jego imitacje w postaci płytek ceramicznych. Są one nie tylko tańsze, ale również łatwiejsze w układaniu oraz eksploatacji. Kapitalnie wyglądają zarówno na ścianach, jak i na podłogach.

Jeżeli chcesz wybrać podobne do marmuru płytki ceramiczne Kraków – https://cermar2.pl/pl/gallery/view/24-plytki/ ma salony, w których można zamówić je w wielu wariantach do wyboru.

Płytki ceramiczne imitujące szary kamień – różne odcienie szarości do wyboru

Szary kamień jest bardzo popularny w wielu wnętrzach. Świetnie prezentuje się on w aranżacjach loftowych, ale również tych rustykalnych. Podobnie jak w przypadku marmuru warto również pomyśleć o wprowadzeniu go do wnętrza w formie praktycznych płytek ceramicznych.

Płytki imitujące szary kamień można obecnie kupić w różnych odcieniach oraz wielkościach. To zarówno płytki o dużych formatach, jak i mniejsze płytki o nieregularnych kształtach, na przykład płytki heksagonalne.

Tego typu płytki najczęściej używane są na podłogach, ale można też układać je na ścianach. Świetnie wyglądają w wielu wnętrzach – nie tylko w łazienkach, kuchniach, ale też na korytarzach, klatkach schodowych. Interesujący efekt można uzyskać też wtedy, gdy zostaną ułożone w salonie, na przykład przy kominku.

Płytki wyglądające jak drewno – efektowna imitacja desek

Również bardzo popularne są płytki ceramiczne, które wyglądają jak naturalne drewno. Wyglądają one efektownie nie tylko na podłogach, ale także na ścianach. Mogą być one używane również na poszczególnych elementach wnętrz.

Takie płytki wyróżniają się nie tylko realistycznymi nadrukami drewna, ale również mają one wymiary desek. To powoduje, że dzięki nim można uzyskać bardzo efektowny wygląd całego wnętrza.

Takie płytki mogą być używane w wielu przestrzeniach, również w salonach, kuchniach. To powoduje, że mają one uniwersalne zastosowanie i świetnie sprawdzają się zamiast zwykłych desek drewnianych czy paneli.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz