Pokonaj piekący problem

Dzień dobry Drodzy Czytelnicy!

Wiele osób przez długi czas cierpi z powodu żylaków odbytu, popularnie nazywanych hemoroidami, ponieważ wstydzą się szukać pomocy. To prawda, że hemoroidy są nieprzyjemną dolegliwością, niemniej nie oznacza to, że mamy nie szukać pomocy. Leczenie hemoroidów w początkowym stadium nie jest skomplikowane i może przynieść naprawdę dobre rezultaty.

Przyczyny żylaków odbytu

Hemoroidy mogą powstać z wielu różnych powodów. Do najczęstszych zalicza się:
– nieprawidłowa dieta, bogata w wysokokaloryczne i tłuste potrawy, ubogie w błonnik, a także pikantne jedzenie, alkohol, kawa i mała ilość spożywanych płynów;
– przewlekłe biegunki wywołane środkami przeczyszczającymi;
– przewlekłe stany zapalne jelita grubego;
– operacje krocza i odbytu;
– niektóre przewlekłe poważne schorzenia, na przykład marskość wątroby;
– niektóre leki stosowane miejscowo w okolicach odbytu;
– zaburzenia czynności jelit, czyli nieregularne wypróżnianie, wstrzymywanie stolca, zaparcia bądź biegunki;
– wiek (wiele osób po 40. roku życia cierpi na żylaki odbytu);
– uwarunkowania genetyczne;
– brak aktywności fizycznej lub nadmierny wysiłek fizyczny;
– ciąża (aż 40% kobiet cierpi na hemoroidy w trakcie ciąży oraz po porodzie; wpływ mają duże zmiany hormonalne pojawiające się w organizmie w tym okresie).

leczenie hemoroidów
40% kobiet w ciąży cierpi z powodu hemoroidów.

Leczenie hemoroidów – szybko i skutecznie

Leczenie hemoroidów wygląda nieco inaczej w zależności od powodów ich występowania, a także zaawansowania choroby. Na początku stosuje się leczenie zachowawcze, mające na celu wyregulowanie ilość wypróżnień, a także złagodzenie objawów.

hemoroidy
Hemoroidy często są wywołane przez przewlekłe biegunki lub zaparcia.

Będą to więc zmiany w diecie i ogólnie w trybie życia, a także leki mające działanie miejscowe, takie jak maści, kremy czy czopki. Mają one działanie wzmacniające oraz znieczulające. W niektórych przypadkach przyjmuje się leki doustne, które wzmacniają naczynia krwionośne.
Hemoroidy występujące u kobiet w ciąży powinno leczyć się głównie poprzez stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety, nastawionej na pokarmy lekkostrawne, nieutrudniające wypróżniania, a także przyjmowanie większej ilości płynów.

hemoroidy
Leki na hemoroidy najczęściej występują w formie kremów, maści lub czopków.

Gdyby objawy nadal były dość uciążliwe, można, zastosować leki na hemoroidy, ale tylko po konsultacji z lekarzem, aby były one bezpieczne dla matki oraz dziecka.
Osoby cierpiące z powodu hemoroidów nie mogą też zapominać o znaczeniu profilaktyki. Leczenie hemoroidów na nic się zda, jeśli będziemy prowadzić styl życia zwiększający ryzyko ich powstawaniu. Będzie to po prostu błędne koło. Więcej na temat profilaktyki, leczenia hemoroidów oraz powodów ich powstawania przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz