Pomysły na letnie, owocowe przekąski

Lato to okres, gdy w sprzedaży pojawia się wiele świeżych, sezonowych owoców w niskich cenach. Ponieważ są one bardzo zdrowe i pyszne, mogą stać się składnikiem wielu smacznych przekąsek, dla dorosłych i dla dzieci. Jakie owocowe przekąski można przygotować we własnym domu tanio i szybko? Podpowiadamy kilka pomysłów!

Owocowe przekąski, czyli pomysły na owoce sezonowe

Chyba nie ma osoby, która nie przepadałaby za owocami. Oczywiście jedne lubimy bardziej, inne mniej, ale ich połączenie zawsze daje pyszną, orzeźwiającą przekąskę. Na upalne dni polecamy nie tylko owocowe przekąski, ale i napoje. Zamiast kupować słodkie, gazowane napoje na mieście, lepiej przygotować je samodzielnie z owoców.

Owocowe sałatki

To jedne z najprostszych, a jednocześnie najbardziej sytych owocowych przekąsek. Wystarczy kupić dowolne owoce, które najbardziej lubimy, pokroić je w kostkę i wymieszać. W zależności od naszego gustu, możemy dodać do nich płatki owsiane, jogurt naturalny i stworzyć owocowe muesli. Sałatki owocowe to świetny pomysł na podwieczorek dla dzieci, ale i dla osób dbających o linię.owocowe przekąski

owocowe przekąski

Owocowe koktajle

Koktajl to napój ze zmiksowanych owoców i mleka, śmietany bądź kefiru. Najpopularniejsze są koktajle truskawkowe, ale tak naprawdę koktajl możemy wykonać z dowolnych owoców. Pokrewne do koktajlów są smoothie, czyli owocowe, zmrożone napoje wykonane ze zmiksowanych owoców i kostek lodu. Świetnie gaszą pragnienie w upalne dni, są zdrowe, niskokaloryczne i przepyszne!owocowe przekąski

owocowe przekąski

Owocowe galaretki

Galaretka to jeden ze zdrowszych i prostszych deserów, jakie możemy przyrządzić w letni, upalny dzień. Do galaretki możemy dorzucić dowolne owoce i bitą śmietanę i mamy gotowy przepyszny, orzeźwiający deser dla dzieci oraz dorosłych!

owocowe przekąski

owocowe przekąski

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz