Portugalia – kierunek tegorocznych wakacji?

Chociaż za oknami aura nadal jest zimowa, wielu z nas już z utęsknieniem wyczekuje lata. Piękna, słoneczna pogoda, dłuższe dni i urlop to coś, na co czekamy cały rok. Niejeden już teraz zaczyna planować wakacje, szukając odpowiedniego kierunku wyjazdu. Portugalia to jeden z ulubionych kierunków wyjazdowych turystów z Europy. Co wyróżnia ten kraj? Dlaczego warto się tam wybrać?

Portugalia – idealne miejsce na wakacje

Czym charakteryzuje się Portugalia? Mówi się, że to miejsce, gdzie Europa spotyka się z Atlantykiem. To tutaj można znaleźć wyjątkowy klimat, rozległe plaże, pyszną kuchnię i ciekawą historię. Tak można opisać w skrócie to piękne miejsce na mapie. Portugalia jest najdalej wysuniętym na zachód państwem europejskim i graniczy tylko z Hiszpanią. Należą do niej dwa bardzo atrakcyjne turystycznie archipelagi wysp – Azory i Madera. Południowe wybrzeże kraju w regionie Algarve jest równie popularne, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.

portugalia
Algarve
portugalia
Madera
portugalia
Azory

To doskonałe miejsce na wspólny wypoczynek, nie brak tu urokliwych plaż, jak i wielu atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Inną, niezapomnianą atrakcją w Portugalii jest park naturalny Ria Formosa znajdujący się w okolicach stolicy regionu Faro. A dla miłośników zwierząt polecamy skorzystanie z rejsu po oceanie u wybrzeży Portugalii, gdzie żyją delfiny. Obserwowanie ich w naturalnym środowisku to niesamowity widok. Jakie konkretne miejsca warto tu odwiedzić? Przede wszystkim stolicę Lizbonę, wspomnianą już Maderę, a także Porto, Algarve czy Lagos.

Miejsca o bogatym dziedzictwie historycznym

Portugalia to nie tylko piękne i przestronne plaże oraz egzotyczny klimat. To także wyjątkowa historia utrwalona w zabytkach, które można dziś zwiedzać. Kolebką Portugalii jest wspomniane wcześniej miasto Porto, położone na północy kraju. Tutaj w XII wieku rozpoczęła się historia tego kraju. Znajduje się tu gotycki kościół Świętego Franciszka, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwyca także XII-wieczna katedra na wzgórzu Pena Ventos. Ponadto przez Porto przepływa najdłuższa rzeka Portugalii, Duoro. Miasto znane jest głównie z wykwintnego, wzmacnianego wina o nazwie porto.

portugalia
Portugalia, Porto
portugalia
Kościół Świętego Franciszka w Porto

Więcej ciekawostek, jak i praktycznych informacji na temat Portugalii można znaleźć TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz