Projekt domu skrojony na miarę. Kiedy zamówić go u architekta?

Dom jednorodzinny stanowi duży wydatek, dlatego też jego budowa powinna być dokładnie zaplanowana. Właśnie dlatego kluczowy jest w tym przypadku odpowiedni projekt architektoniczno-budowlany. Kiedy warto zdecydować się na projekt indywidualny przygotowany przez architekta?

Projekty domów – indywidualne i gotowe

Projekty architektoniczno-budowlane można dzisiaj podzielić na dwa warianty, a mianowicie na projekty indywidualne oraz na projekty gotowe.

Wiele osób planujących budowę własnego domu jednorodzinnego obecnie decyduje się na gotowe projekty. Są one dostępne od ręki, mają niskie ceny i występują w wielu wariantach, dzięki czemu mogą być łatwo dopasowane do gustu inwestora oraz do jego działki.

Z drugiej strony dostępne są projekty indywidualne, które przygotowuje architekt. Wówczas projekt może być stworzony specjalnie według wymagań klienta i dostosowany do warunków panujących na działce. Oczywiście, jest to usługa droższa, ale w wielu przypadkach jest ona korzystniejszym wyborem od zakupu projektu gotowego.

Projekt domu na zamówienie – w jakich sytuacjach warto go wybrać?

Zamówienie projektu domu indywidualnego sprawdzi się między innymi w poniższych sytuacjach:

Inwestor ma własny pomysł na dom

Gdy wśród gotowych projektów domów nie da się wybrać tego odpowiednio dopasowanego do potrzeb inwestora, w takim przypadku najlepiej zdecydować się na jego zamówienie w biurze architektonicznym.

Dom ma być wybudowany na nietypowej działce

Jeśli działka jest niewielka, ma niestandardowe wymiary, znajduje się na terenie pochyłym, wybór projektu indywidualnego pozwoli na wykorzystanie w pełni jej potencjału.

Dom ma być wybudowany w konkretnej technologii

Nie wszystkie gotowe projekty domów wykorzystują określone technologie budowlane. Aby z nich skorzystać, konieczne jest zamówienie projektu w biurze, które się w nich specjalizuje.

Indywidualne projekty domów – architekt Gliwice – zamów projekt w biurze architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem!

Jakie ceny mają indywidualne projekty domów?

Koszty związane z zakupieniem indywidualnego projektu domu będą wyższe od projektu domu gotowego. Na jaki wydatek musi przygotować się wtedy inwestor?

Najczęściej koszty projektów domów jednorodzinnych na zamówienie zaczynają się od 80 złotych za 1 m2 nieruchomości. W przypadku biur z większym prestiżem koszt może wynieść nawet około 150-200 złotych za 1 m2.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących ceny projektu indywidualnego, warto skontaktować się z kilkoma biurami działającymi w okolicy, które mogą przygotować wycenę.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz