Prywatny akademik – życie studenckie na wyższym poziomie

Życie studenckie kojarzy nam się z beztroską, ciągłym imprezowaniem, tanim jedzeniem i mieszkaniem w ciasnym akademiku z grupą przyjaciół. Tak zwykle przedstawia się to w amerykańskich filmach. Prawda jest jednak nieco inna. Coraz więcej osób udających się na studia ma do tego bardzo ambitne podejście. Ich celem jest nauka i zdobycie tytułu, by z czasem piąć się po szczeblach kariery. Oczekiwania idą w górę także jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Osoby wyjeżdżające na studia do innego miasta bądź za granicę, szukają miejsc noclegowych na wysokim poziomie. Dlatego jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać prywatne akademiki. Prywatny akademik to placówka, która daleko przewyższa swój publiczny odpowiednik. Skąd ta pewność?

Prywatny akademik – student też chce żyć na poziomie

W wielu wypadkach studenci dysponują raczej skromnym budżetem. Żeby się utrzymać, zazwyczaj pracują dorywczo oraz korzystają z pomocy finansowej rodziców. Istnieje jednak grupa młodych osób, które na brak pieniędzy nie narzekają, a do tego są bardzo ambitni. Dla nich studia nie są okazją do ciągłego imprezowania, lecz powodem wielu godzin spędzonych nad książkami. Nic dziwnego, że zależy im, by miejsce, w którym zamieszkają na tych kilka lat sprzyjało nauce i rozwojowi. I właśnie dla nich powstał prywatny akademik. To miejsce, które oczywiście kosztuje trochę więcej niż pokój w zwykłym akademiku, niemniej panujące tam warunki są warte tych pieniędzy. Doskonałym przykładem jest akademik Base Camp, który znalazł się między innymi w Łodzi. Co go wyróżnia?

prywatny akademik

Przede wszystkim pokoje posiadają prywatne łazienki, dzięki czemu studenci mogą czuć się swobodnie. Każdy pokój jest wyposażony w nowoczesny i funkcjonalny sposób, niektóre z nich posiadają nawet prywatne aneksy kuchenne. Na terenie prywatnego akademika nie brak też przestrzeni do spędzania wolnego czasu. Można to robić na świeżym powietrzu, w kinie, klubie albo na siłowni. Wart uwagi jest też pokój cichej nauki, w którym można w spokoju i ciszy przygotować się do ważnych egzaminów. Prywatny akademik to synonim kultury i życia na poziomie. Można tu poczuć się jak w domu, a jednocześnie skupić się na nauce.

BaseCamp w Łodzi – wyjątkowe miejsce na mapie miasta

BaseCamp posiada swoje placówki w kilku większych miastach europejskich, w tym także w Łodzi. Mieści się on w budynku dawnej „Łódzkiej Drukarni”, tuż obok Uniwersytetu Łódzkiego. Dla studentów uczących się tam to wprost doskonała lokalizacja. Akademik BaseCamp w Łodzi oferuje 487 apartamentów studenckich, wyposażonych w nowoczesny i dostosowany do potrzeb młodych ludzi sposób. W tym znajduje się 10 pokoi przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto akademik dysponuje 5 pokojami cichej nauki, 15 wspólnymi, w pełni wyposażonymi kuchniami, pralnią, parkingiem podziemnym oraz wspólną przestrzenią wewnątrz budynku oraz na świeżym powietrzu przed budynkiem.

prywatny akademik

Do dyspozycji mieszkańców jest także siłownia i sklep spożywczy, a w niedalekiej przyszłości ma powstać restauracja oraz klub. BaseCamp to miasteczko studenckie, w którym znajduje się wszystko, czego studenci mogą potrzebować do życia na właściwym poziomie. Aby zapoznać się ze szczegółową ofertą, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz