Pomysły na sprytne przechowywanie ubrań

Każda kobieta ceni sobie porządek wśród ubrań i obuwia. Niestety, gdy ma się ich dużo przy ograniczonej ilości miejsca, bywa to niezwykle trudne. Wraz z nadchodzącą wiosną wiele z nas będzie chciało dokonać przeglądu szaf, by pozbyć się niepotrzebnych już rzeczy i uzupełnić o nowe, modne ubrania. Mogą nam się przydać pomysły na sprytne przechowywanie ubrań i butów. To przydatne, zwłaszcza gdy mamy naprawdę niedużo miejsca i wydaje nam się, że nic więcej już nie pomieścimy.

Przechowywanie ubrań – postaw na praktyczność

Trzeba przyznać, że szafy czy komody, które mamy w swoich domach, nie zawsze wykorzystujemy w stu procentach. W wielu wypadkach okazuje się, że odrobina przemyślenia i pomysłowości sprawi, że znajdzie się sporo dodatkowego miejsca, dotąd nie do końca wykorzystanego. Oto prosty przykład: szafy z wieszakami na ubrania zazwyczaj mają jedną półkę tuż nad nimi. Ale co powiedzieć o dole szafy? Często pozostaje on zupełnie niewykorzystany. Jeżeli więc w naszej szafie nie ma długich płaszczy czy sukienek na wieszakach, możemy wykonać dodatkową półkę także na dole i poukładać na niej pudełka z butami.przechowywanie ubrań

przechowywanie ubrań

Jeśli chodzi o bieliznę i dodatki, często przechowujemy je w szufladach. Szybko pojawia się wśród nich bałagan, a wymieszane majtki ze skarpetkami sprawiają, że trudno znaleźć to, czego akurat potrzebujemy. Jak sobie z tym poradzić? Przechowywanie ubrań w szufladach będzie łatwiejsze, gdy wykonamy w nich dodatkowe strefy, a każda z nich będzie przeznaczona na coś innego. W ten sposób nic się nie zgubi i wszystko będzie na swoim miejscu.przechowywanie ubrań

Rozwiązania dla małych mieszkań

Jeżeli posiadamy naprawdę małe mieszkanie, typowe rozwiązania, jeśli chodzi o przechowywanie ubrań i obuwia będą niepraktyczne. Oznacza to, że musimy poszukać nieco innych pomysłów, aby wszystkie nasze rzeczy miały swoje należyte miejsce. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, wykorzystujmy przestrzenie dotąd niewykorzystane. Odzież i obuwie sezonowe, których akurat nie używamy, warto schować do pudeł i przechowywać pod łóżkiem, zamiast na siłę upychać wszystko w szafach i komodach. przechowywanie ubrańJeżeli nie mamy na tyle miejsca, by w sypialni wstawić szafę, warto wykorzystać modne stojaki na kółkach na wieszanie ubrań. W ten sposób część garderoby możemy przechowywać na wieszakach, i to w dużej ilości.

przechowywanie ubrań To naprawdę praktyczne rozwiązanie na małej powierzchni. Kierując się pomysłowością i intuicją, znajdziemy wiele fajnych rozwiązań na przechowywanie ubrań na małym metrażu.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz