Przedszkole niepubliczne – co to jest? Oferta i zalety przedszkoli prywatnych

Prywatne, niepubliczne przedszkola stanowią alternatywę dla placówek publicznych. Czym dokładnie są przedszkola niepubliczne i jaką mają one ofertę? Kiedy warto zdecydować się na posłanie dziecka do prywatnej placówki?

Niepubliczne przedszkole – co to jest?

Termin jak niepubliczne przedszkole, również prywatne przedszkole, odnosi się do placówki, która nie jest prowadzona przez gminę.

Wobec tego prywatne przedszkole mogą prowadzić podmioty jak:

  • organizacje

  • fundacje

  • związki wyznaniowe

  • stowarzyszenia

  • firmy

Najlepsza opieka dla Twojego dziecka – przedszkole niepubliczne Łódź – https://littlegenius.pl – skorzystaj z zapisów już dziś!

Czym wyróżniają się prywatne przedszkola?

W przedszkolach prywatnych rodzaj programu, a także dostępne zajęcia mogą być zróżnicowane. Również odmienności można zauważyć na przykładzie samej placówki, jej wyposażenia, wielkości oraz otoczenia.

W prywatnych przedszkolach często prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem specjalnych metodyk. Bardzo popularne są przedszkola korzystające z metody pedagogicznej opracowanej przez Marię Montessori, która polega na holistycznym wspieraniu rozwoju dziecka. Używane są też inne rodzaje metod, na przykład według planu daltońskiego, waldorfskiego.

Prywatne przedszkola mogą również wspierać rozwój dziecka przez nauczanie języków obcych. Językowe przedszkola są teraz bardzo popularne, ponieważ kładą one duży nacisk na rozwój umiejętności językowych maluchów.

W przedszkolach niepublicznych bardzo często dostępne są też zróżnicowane rodzaje zajęć dla dzieci, które kompleksowo wspomagają rozwój najmłodszych. Do dyspozycji są między innymi zajęcia artystyczne, prace ręczne. Organizowane są też różne wycieczki i wyjścia.

Warto też wskazać, że przedszkola prywatne najczęściej mają mniejsze grupy niż przedszkola publiczne. To powoduje, że na jedną nauczycielkę przypada wtedy mniejsza liczba dzieci, więc opieka jest lepsza.

Ile kosztuje prywatne przedszkole?

Oczywiście, pojawia się również kwestia związana z innymi kosztami opieki nad dziećmi w przedszkolach prywatnych.

Placówki niepubliczne mogą otrzymać dofinansowanie, jednak ponoszą one wyższe koszty, dlatego też rodzicem muszą zapłacić za opiekę wyższą cenę niż w placówkach publicznych.

Zazwyczaj cena przedszkola prywatnego będzie wynosiła od około 1000 do nawet 2000 złotych miesięcznie.

Niższe ceny dotyczą mniejszych miejscowości, natomiast w dużych miastach trzeba na ogół zapłacić za nie więcej. Dodatkowo na cenę wpływa program realizowany przez przedszkole, dlatego też więcej kosztują przedszkola językowe, stosujące specjalne metodyki.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz