Remontujemy pokój dziecięcy

Lato to czas, gdy wielu z nas decyduje się na remont mieszkania. Pogoda sprzyja schnięciu farby, dzień jest dłuższy, więc można wykonać więcej prac. W wakacje dzieci wyjeżdżają na kolonie czy do dziadków, co z kolei pozwala wykonać remont pokoju dziecięcego. Ale jak wyremontować pokój dziecięcy tanim kosztem?

Pokój dziecięcy – co wymaga wymiany?

Rodzice dobrze wiedzą, że pokój dziecka to miejsce, w którym bez trudu może dojść do jakichś zniszczeń. Dzieci bawią się w różny sposób, wskutek czego ucierpieć mogą meble bądź ściany. Oczywiście z wiekiem, gdy dzieci są coraz starsze i zorganizowane, przykuwają większą uwagę do wyglądu swojego pokoju i chcą o niego dbać. Zatem remont pokoju dziecięcego powinien obejmować malowanie oraz opcjonalnie wymianę mebli i łóżka, jeżeli są one już zniszczone i za małe na nasze dziecko.

pokój dziecięcy
Wygląd i wyposażenie pokoju dziecięcego powinny być dopasowane do jego wieku, płci i zainteresowań.

Poza tym gdy dziecko zaczyna uczęszczać do szkoły, będzie mu potrzebny również kąt do nauki, a więc biurko, wygodne krzesło i regał na podręczniki szkolne. Trzeba przyznać, że taki generalny remont może sporo kosztować, dlatego najpierw warto zrobić listę rzeczy niezbędnych do wymiany oraz takich, które jesteśmy w stanie samodzielnie odnowić.

Pomysły na niedrogi remont pokoju dziecięcego

Jeżeli już ustaliliśmy, co warto wyremontować w pokoju naszego dziecka, musimy znaleźć tanie rozwiązania, by uzyskać pożądany efekt przy niskim koszcie. Jednym z podstawowych czynności remontowych jest odmalowanie ścian. Ich kolor i zastosowanie ewentualnych dodatków powinny być dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka. Specjaliści radzą, by pokoje dziecięce malować jasnymi, ciepłymi kolorami. Można je ozdobić naklejkami, fototapetą lub szablonem.

pokój dziecięcy
Malowanie ścian to jeden z podstawowych elementów remontu w pokoju dziecka.

Naklejki ścienne to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie. Mogą one przedstawiać ulubionych bohaterów bajkowych czy zwierzątka. Świetnie zakryją ewentualne zabrudzenia na ścianach, ponadto można je bez problemu odklejać i przyklejać w inne miejsca.

pokój dziecięcy
Naklejki ścienne to świetny i niedrogi sposób na spersonalizowanie pokoju dziecięcego.

Jeżeli chodzi o meble dziecięce, wymieńmy je dopiero, gdy przestaną być praktyczne – częsta wymiana mebli przy małym dziecku to zbędny wydatek, gdyż i tak dość szybko się one zniszczą. Możemy je odnowić na własną rękę, przemalowując fronty, wymieniając uchwyty czy też oklejając je specjalnymi tapetami. Aby zmienić aranżację pokoju, wystarczy wymienić zasłony, poduszki, dywan czy żyrandol. Dodatki te nie są drogie, ale dzięki nim pokój dziecięcy będzie wyglądać świeżo i nowocześnie.

Zobacz też:

Zabawa w dom z dziećmi – jakie zabawki wybrać?

https://www.babyboom.pl/przedszkolak/zabawy/zabawa-w-dom-z-dziecmi-jakie-zabawki-wybrac 

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz