Rolety obniżą temperaturę we wnętrzu. Jakie wybrać?

W Twoim domu lub mieszkaniu latem panują często nieznośne temperatury? W takim przypadku nie musisz od razu decydować się na zamontowanie klimatyzacji. Alternatywa to rolety termiczne, które pozwalają na obniżenie temperatury we wnętrzach podczas upałów!

Jakie rolety obniżają temperaturę we wnętrzach?

Standardowe rolety okienne wewnętrzne pozwalają na zapewnienie w budynku większej prywatności i chronią przed promieniami słońca. Nie zapewniają one jednak maksymalnego zabezpieczenia przed nagrzewaniem się budynku.

W takim przypadku można zdecydować się na rolety zewnętrzne, które umieszczane są na zewnątrz okna. Są one jednak drogie i mogą powodować problemy montażowe. Alternatywą są rolety wewnętrzne określane jako rolety termiczne, które są znacznie tańsze i proste w instalacji we własnym zakresie.

Jak zbudowane są rolety termiczne?

Rolety termiczne, również określane jako termoizolacyjne albo termo, to rodzaj rolet wewnętrznych montowanych bezinwazyjnie na oknach, które pozwalają na skuteczne zredukowanie poziomu oświetlenia wnętrz i jednocześnie regulują panującą w nich temperaturę.

W porównaniu do zwykłych rolet okiennych te określane jako termiczne cechują się innym materiałem. Jest on warstwowy i grubszy, co powoduje, że rolety te skutecznie zaciemniają wnętrze oraz obniżają temperaturę.

Budowa rolet termicznych:

1. Warstwa wewnętrzna – wykonana jest z poliestru w wybranym przez klienta kolorze, aby nadąć osłonie atrakcyjny wygląd.

2. Warstwa z gumy – zapewnia skuteczne zaciemnienie wnętrza.

3. Warstwa ze srebrnej powłoki – powoduje odbijanie promieniowania słonecznego, dlatego pomaga w obniżeniu temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Gdzie zamówić rolety termiczne?

Osobom zamierzającym zakupić termiczne rolety Żywiechttps://www.artroll.pl/rolety-zywiec/ daje dostęp do firm wykonujących je na wymiar.

Jak wybrać odpowiednie rolety termiczne?

Wybierając rolety termiczne, należy zwrócić uwagę na takie same kwestie, jak przy wyborze rolet innych typów.

Przede wszystkim roleta musi być dokładnie dopasowana do okna. W tym celu najlepiej zdecydować się na rolety wykonane na wymiar, które będą idealnie dobrane do jego wielkości.

Także należy zwrócić uwagę na sposób montażu osłony. Najczęściej kupowane są rolety wyposażone w uchwyty do zawieszania ich na skrzydle okiennym. W ten sposób montaż odbywa się bezinwazyjnie – nie ma potrzeby wiercenia dziur, klejenia elementów.

Warto też zwrócić uwagę na wykończenie rolety. Aby zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi, najlepiej zdecydować się na model w kasecie oraz z bocznymi prowadnicami.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz