Silikonowy żel na blizny – jak i po co stosować?

Blizny mogą budzić w nas różne odczucia. Dla jednych to nieduże i mało widoczne pamiątki z dziecięcych lat. Inni, którzy ulegli poważnym wypadkom, mogą wstydzić się swoich blizn. Rozwiązaniem dla nich może okazać się silikonowy żel na blizny. Czemu służy? Dlaczego warto go stosować?

Silikonowy żel na blizny – jak działa?

Silikonowy żel na blizny to rodzaj opatrunku, który można stosować zarówno na stare blizny, jak i dość świeże rany. Ma konsystencję przezroczystego żelu, jest bezzapachowy oraz szybko wysycha. Stosuje się go do leczenia blizn różnego pochodzenia, także po oparzeniach, po trądziku, po urazach bądź po zabiegach chirurgicznych. Celem stosowania takiego leku jest zmniejszenie blizn i ich widoczności, usunięcie uczucia świądu i pieczenia na nowych bliznach czy też zmniejszenie ryzyka wystąpienia blizn przerostowych oraz tak zwanych bliznowców i łagodzenie ich objawów.

silikonowy żel na blizny
Silikonowy żel na blizny może usunąć blizny powstałe na skutek trądziku.

Z uwagi na to, że przebudowa blizn przebiega raczej powoli, producenci zalecają stosowanie takiego żelu nieprzerwanie przez dwa miesiące, nawet jeśli z naszego punktu widzenia problem już minął. Silikonowy żel na blizny Bliznasil to jeden z polecanych produktów tego typu. Rekomendują go lekarzy dermatolodzy oraz Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Ze względu na łagodny skład można go stosować zarówno u dorosłych, jak i u małych dzieci, bez względu na wiek. Pewne badania wykazały ponadto, że silikon, będący jednym z głównych składników żelu, nie wpływa negatywnie na rozwój płodu czy też rozwój dzieci karmionych piersią. Dlatego swobodnie mogą z niego korzystać przyszłe i świeżo upieczone mamy.

Jak stosować żel na blizny?

Przed nałożeniem żelu na bliznę ciało należy w tym miejscu umyć i dokładnie osuszyć. Następnie dwa razy dziennie delikatnie wmasowujemy żel i pozostawiamy na kilka minut, aby wysechł. Nadmiar żelu należy usunąć chusteczką, gdyż może poplamić odzież. Warto więc raczej stosować niewielkie ilości żelu Bliznasil – jest on bardzo wydajny. Na prawidłowo nałożony i wyschnięty żel na skórze można stosować kosmetyki. Warto pamiętać też o pewnych przeciwwskazaniach w trakcie stosowania silikonowego żelu na blizny. Otóż zaleca się w tym czasie unikania wszelkich urazów i otarć w okolicy blizny, a także wystawiania jej na wpływ promieni słonecznych oraz bardzo niskie bądź bardzo wysokie temperatury. (Źródło: http://bliznasil.pl/bliznasil-informacje.html).silikonowy żel na blizny

Stosując silikonowy żel na blizny Bliznasil mamy realną szansę na pozbycie się szpecących nasz blizn i zmianę swojego życia na lepsze!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz