Skuteczne sposoby na pozbycie się twardej wody

czyste powietrzeKamień w czajniku elektrycznym, kamień na baterii łazienkowej, kamień na zlewie w kuchni, kamień w ekspresie. Znasz to? Z twarda wodą walczymy niestety w większości polskich domów i mieszkań, często bezskutecznie, lub zwalczając już pojawiające się skutki twardej wody.

Jak sobie poradzić z twardą wodą i czy w ogóle jest to możliwe?

Skutki twardej wody

Zanim przejdziemy do skutecznego sposobu na niwelowanie twardej wody, warto uświadomić sobie jakie skutki niesie za sobą podwyższona twardość. Tak jak wspomniano we wstępie w większości polskich domów borykamy się z problemem twardości wody, jednak, jeśli mamy co do tego wątpliwości warto to sprawdzić. Najprostszym sposobem będzie wykorzystanie kropelkowego testu twardości wody, którego przeprowadzenie nie zajmie nam dużo czasu, a wynik testu będzie widoczny od razu.

Czym skutkuje duża twardość wody?

  • w wyniku podwyższonej twardości wody na bateriach, umywalkach i zlewach osadza się nalot, który nie tylko wygląda niekorzystnie, ale także trudno go usunąć

  • używanie wody o dużej twardości do sprzętów, typu czajnik elektryczny, żelazko, parownica, czy ekspres do kawy, nie przedłuża ich żywotności negatywnie wpływa na działanie

  • twarda woda negatywnie wpływa na funkcjonowanie pieców grzewczych, obniżając ich skuteczność

  • twarda woda negatywnie wpływa na skórę i włosy

Tak niekorzystne działanie twardej wody sprawia, że chyba każdy chciałby pozbyć się tego problemu. Montaż zmiękczacza do wody to dobre rozwiązanie, dzięki któremu zapomnimy o problemie z twardą wodą.

Ecowater Comfort 400- jak funkcjonują zmiękczacze do wody?

Ecowater Comfort 400 to doskonały przykład urządzenia, z przeznaczeniem do domów. Drugi co do wielkości zmiękczacz do wody marki Ecowater, skutecznie zadba o wodę, skutecznie obniżając jej twardość.

Jak działają zmiękczacze do wody?

Aby dobrze zobrazować ich funkcjonowanie, zrobimy to na przykładzie, konkretnego modelu, czyli popularnego Ecowater Comfort 400.

W zmiękczaczach do wody, woda przepływa przez zawarte w nim złoże filtracyjne, w przypadku Ecowater Comfort 400 jest to żywica jonowymienna. W chwili przepływania przez nie wody, dochodzi do tzw. wymiany jonowej, w wyniku której odpowiedzialne za powstawanie kamienia wapń i magnez, zamienione zostaną na neutralne jony sodu. Sód nie ma wpływu na walory smakowe wody.

Ecowater Comfort 400 nie wymaga także dużej obsługi, przy pierwszym podłączeniu, należy ustawić odpowiednie parametry oraz uzupełnić pojemnik na sól, który pomieści 90 kg soli regeneracyjnej. Tak przygotowane urządzenie działa samodzielnie, a od użytkownika wymaga jedynie uzupełnianie pojemnika z solą oraz czynności serwisowych.

Zmiękczacze wody czy warto?

Biorą pod uwagę negatywny wpływ twardej wody na tak wiele aspektów, a także bezobsługowość urządzenia, warto zainwestować w dobrej klasy zmiękczacze do wody. Ecowater Comfort 400 to zaawansowane urządzenie, które poradzi sobie z nawet bardzo twardą wodą. Przed finalizacji zakupu, warto sprawdzić, czy mamy jak podłączyć urządzenie, przede wszystkim Ecowater Comfort 400 wymaga od nas podłączenia do kanalizacji, wody i zasilania elektrycznego, ponadto musimy zapewnić sobie swobodny dostęp w celu uzupełniania soli regeneracyjnej.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz