Swędzenie skóry u niemowlaka – przyczyny, leczenie

Niemowlęta cierpiące na różnego rodzaju alergie narażone są na wystąpienie ich objawów w postaci zmian skórnych. Jednym z nich jest swędzenie skóry, będące też częstym objawem atopowego zapalenia skóry. Czym ono jest? Jakie są przyczyny występowania? I jak sobie z nim radzić?

Swędzenie skóry, czyli atopowe zapalenie skóry u niemowląt

Skóra atopowa u niemowląt wygląda bardzo charakterystycznie, dlatego troskliwy rodzic szybko zauważy, że coś jest nie tak. Swędzenie skóry to oczywiście jeden z objawów, ale nie jedyny. Skóra atopowa jest sucha, mało elastyczna i napięta. Drapanie swędzących miejsc może spowodować powstanie stanu zapalnego. Niekiedy dziecko może drapać się aż do krwi, gdyż świąd jest tak intensywny.

swędzenie skóry
Atopowe zapalenie skóry u niemowlaków objawia się jej swędzeniem, wysuszeniem i napięciem.

swędzenie skóry

Jak więc pomóc maluchowi z atopowym zapaleniem skóry? Przede wszystkim musimy uniemożliwić mu drapanie się, wtedy leczenie preparatami będzie miało sens. Można nałożyć na rączki specjalne rękawiczki, które uniemożliwią drapanie. Aby ulżyć maluchowi, dobrze jest kłaść go spać w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu, w delikatnej pościeli z jedwabiu oraz ubranku bez sztucznych włókien. Ale przede wszystkim trzeba zgłosić się z tym problemem do lekarza.

swędzenie skóry
Aby pomóc dziecku i złagodzić objawy AZS, warto zapewnić mu ubranka z naturalnych włókien i jedwabną, delikatną pościel.

Preparaty dla niemowląt na AZS

Lekarz po dokładnym zbadaniu niemowlaka przepisze specjalny preparat na swędzenie skóry i AZS (atopowe zapalenie skóry). Taki preparat ma na celu redukcję zaczerwienienia i świądu oraz odbudować zniszczoną barierę ochronną skóry poprzez odpowiednie jej nawilżenie i regenerację. Jednym z takich preparatów jest krem Bepanthen Sensiderm – więcej o tych produktach można przeczytać tutaj: http://www.bepanthen.pl/.

swędzenie skóry
Krem Bepanthen Sensiderm pomaga w leczeniu atopowego zapalenia skóry u niemowląt.
swędzenie skóry
Stosowanie maści na swędzącą skórę atopową zmniejszy rozwój choroby i odbuduje naturalną barierę ochronną skóry.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz