Szczepionka przeciw grypie i jej zalety

Cześć Wam!

W dzisiejszej notce chce zwrócić Waszą uwagę na dość ważną sprawę. Mówiliśmy nieco o przeziębieniu i o tym, jak sobie z nim walczyć. Warto jednak pomyśleć też o tym, jak chronić się przed grypą. Dlaczego powinniśmy zrobić to już teraz? Bo zima za pasem, a wirusy są stale obecne w otoczeniu. Dobrym pomysłem może być szczepionka przeciw grypie.

Grypa to choroba bardzo poważna i wysoce zakaźna, a mimo to nadal dość lekceważona. Jej objawy początkowo są bardzo podobne do objawów przeziębienia, czyli bóle głowy, bóle mięśni, dreszcze, gorączka, a także katar, kaszel i ból gardła. Niestety, rozwój grypy może na znacznie dłuższy czas nas rozłożyć i nieść za sobą pewne komplikacje. Nieraz konieczne jest leczenie antybiotykami. Po co doprowadzać się do takiego stanu, gdy istnieje szczepionka przeciw grypie?

Szczepionka przeciw grypie – czy warto?

Niejeden uważa, że szczepionka przeciw grypie niewiele daje. Jest to bardzo rozpowszechniony mit. Okazuje się, że takie szczepienie jest wręcz niezbędne dla osób z podniesionym ryzykiem zachorowania. Taka szczepionka jest łatwa w podaniu, całkowicie bezpieczna i skuteczna. Regularne szczepienia pozwalają co roku uniknąć zarażenia wirusem grypy. Po przyjęciu szczepionki przeciw grypie nie odczuwamy żadnych nieprzyjemnych konsekwencji, ale widzimy różnice, jeśli chodzi o nasz stan zdrowia w okresie największej zachorowalności.

Myślę, że każdy z nas powinien pomyśleć o zdrowiu swoim i swojej rodziny i już dziś pomyśleć nad szczepionką przeciw grypie. Sezon zachorowań już tuż tuż, więc nie ma co zwlekać!

Życzę Wam zdrowia!,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz