Tabletki Claritine, a alergia

Wiosna i lato to czas, gdy najwięcej roślin rozkwita, a co za tym idzie, uwalnia swoje pyłki do powietrza. Dla alergików oznacza to jedno – walka z uciążliwymi objawami alergii każdego dnia. Na szczęście istnieją leki pozwalające radzić sobie z nimi, dzięki którym właściwie można zapomnieć o alergii. Jednym z nich są tabletki Claritine. Co o nich wiemy?

Tabletki Claritine – lek na alergię nr 1

Tabletki Claritine Allergy to lek o działaniu przeciwalergicznym dostępny bez recepty. Do najważniejszych zalet tego leku należy fakt, że może usunąć najbardziej uciążliwe objawy alergii, takie jak pokrzywka, zaczerwienienie i łzawienie oczu, wysypka czy też kichanie i katar sienny nawet na 24 godzin. tabletki claritineWiększość leków na alergię wywołuje senność i zaburzenia koncentracji, przez co po ich zażyciu nie można prowadzić samochodu. Tabletki Claritine nie wywołują takich objawów, dzięki czemu umożliwiają normalne funkcjonowanie po ich zażyciu.

Jak rozpoznać alergię?

Zanim zaczniemy przyjmować tabletki Claritine czy jakiekolwiek inne leki na alergię, musimy mieć pewność, że mamy do czynienia z alergią. Oczywiście najprostszym sposobem na ustalenie tego jest wykonanie testów alergicznych, ale nie zawsze jest to proste. Można więc samodzielnie ustalić, czy objawy, które nam doskwierają, mogą mieć podłoże alergiczne. Jak? Poprzez udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Oto dwa z nich:

• Czy poza okresami przeziębienia występuje wodnista wydzielina z nosa, kichanie (kilkakrotnie pod rząd) oraz uczucie zatkanego nosa?
• Czy występują świąd, łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu?

Jeżeli odpowiemy na nie twierdząco, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z alergicznym zapaleniem spojówek bądź alergiczny nieżyt nosa. W takim wypadku można zacząć przyjmować tabletki Claritine i obserwować swój stan. Jeśli nastąpi poprawa, będziemy mieć pewność, że to alergia. Zawsze jednak najlepiej w pierwszej kolejności wykonać testy u alergologa i dopiero po konsultacji z nim zacząć przyjmować leki na alergię.

tabletki claritine
Do najczęstszych objawów alergii zaliczamy długotrwałe uczucie zatkanego nosa, częste kichanie oraz wodnistą wydzielinę z nosa.

Więcej szczegółów o produktach Claritine, jak i rodzajach alergii przeczytacie TUTAJ.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz