Telefony klasyczne czy smartfony – co wybrać?

W dzisiejszych czasach większość z nas może sobie pozwolić na zakup smartfona. Ich liczne funkcje sprawiają, że coraz więcej osób wybiera smartfona zamiast tradycyjnej komórki. Ale czy to znaczy, że tradycyjne telefony komórkowe całkowicie odeszły do lamusa? A może wciąż jest na nie popyt?

Telefony tradycyjne, a smartfony – co wolimy?

Wbrew pozorom, tradycyjne telefony komórkowe wciąż mają się dobrze. Producenci wciąż wypuszczają na rynek nowe modele i cały czas się sprzedają. Oczywiście w porównaniu ze smartfonami sprzedają się one nieco gorzej, ale różnica ta nie jest szalenie duża. Oznacza to, że ciągle są osoby, które wolą korzystać z tradycyjnego telefonu niż ze smartfona. Co może na to wpływać? Przede wszystkim podstawową funkcją zarówno smartfonów, jak i zwykłych telefonów jest możliwość komunikowania się z innymi. Zwykłe telefony mają ograniczoną ilość dodatkowych funkcji, natomiast nowoczesne smartfony często przypominają małe komputery. Za ich pomocą można nie tylko dzwonić czy wysyłać wiadomości, ale także robić zakupy, przelewy bankowe, oglądać telewizję czy zamawiać jedzenie.telefony

telefony

telefony

Są to bardzo praktyczne funkcje, ale tylko dla osób, które rzeczywiście będą z nich korzystać. Dla tych, którzy się na nich nie znają, będą tylko utrudnieniem komplikującym korzystanie z telefonu. Niemałe znaczenie ma także cena. Nie ulega wątpliwości, że zwykłe telefony komórkowe są dużo tańsze od smartfonów. Dla kogoś, komu nie zależy na funkcjach dodatkowych, zakup smartfona byłby tylko niepotrzebnym wydatkiem.

Kto dziś korzysta ze zwykłych telefonów komórkowych?

Zwykłe telefony są kupowane przede wszystkim przez seniorów. Większość z nich nie ma na co dzień do czynienia z Internetem czy nowoczesnymi sprzętami elektronicznymi, dlatego korzystanie ze smartfona byłoby dla nich bardzo skomplikowane. Istnieją telefony dedykowane starszym osobom, które mają duże klawisze i bardzo proste menu wyboru. Dzięki temu senior jest w stanie samodzielnie z niego korzystać.

telefony

telefony Tego typu telefony kupujemy też dzieciom, gdy jako rodzice chcemy mieć z nimi kontakt, gdy są poza domem. I chociaż coraz częściej widujemy dzieci ze smartfonami w rękach, nie każda rodzina może sobie pozwolić na taki wydatek. Dlatego klasyczny telefon komórkowy bywa dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz