Trzymać pion – dlaczego warto postawić na pionowe grzejniki dekoracyjne?

Jeszcze do niedawna grzejniki prawie w każdym domu wyglądały tak samo. Dziś często stanowią o oryginalności aranżacji. Stały się istotnym i nietuzinkowym elementem wyposażenia wnętrz. Dlaczego warto wybierać grzejniki pionowe? Odpowiadamy!

Wszyscy wiemy, że ozdabianie mieszkania nie jest kluczową funkcją grzejnika. Jednakże – przy obecnej ofercie rynkowej –  jego dekoracyjna rola jest nie do przecenienia. Warto zwrócić tu uwagę na grzejniki pionowe, które będę pasować do każdego pomieszczenia i do każdego stylu. Wszystko dlatego, że ich wybór jest ogromny, a gabaryty kompatybilne z wieloma aranżacyjnymi rozwiązaniami. W pomieszczeniach w stylu loftowym, które cechuje surowość i w których nie ma wielu ozdobnych elementów, sprawdzą się grzejniki matowe, czarne – o płaskich lub walcowatych kolumnach. Grzejniki dekoracyjne można dopasować także do harmonijnego stylu skandynawskiego. Wybrać należy modele jasne, nierzucające się w oczy i nieprzytłaczające pomieszczenia.

Grzejniki pionowe w nowoczesnym budownictwie

W nowych domach stosuje się wiele przeszkleń, w tym duże okna, które zajmują prawie całe ściany. Dlatego też często brakuje miejsca na montaż grzejników w okolicach okien. Nierzadkim rozwiązaniem jest też stosowanie ogrzewania podłogowego, które co prawda świetnie działa, ale w niektórych pomieszczeniach (na przykład w łazience) może nie wystarczyć. Grzejniki pionowe, dzięki temu, że są niezwykle ozdobne, można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Warto rozważyć ich montaż, gdyż dobrze spełniają funkcje grzewcze i nie zajmują wiele miejsca na ścianie.

Grzejniki dekoracyjne nie muszą być wcale ozdobne. Czasem ich funkcja upiększania pomieszczenia polega na dodaniu ma smaku i klasy poprzez ich minimalistyczną budowę. Zaprojektowane przez belgijskie Studio Segers dla VASCO Group płaskie, pionowe grzejniki Beams oraz Bryce o fakturze głębokich, nieregularnych rowków to modele, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i zdążyły na stałe zadomowić się w nowoczesnych wnętrzach. Wszystko za sprawą swojej wyjątkowej formy, którą uproszczono jeszcze bardziej. W ten właśnie sposób opracowano koncepcję Beams Mono i Bryce Mono, najbardziej minimalistycznych grzejników aluminiowych od Vasco.

Patrząc na te grzejniki na pierwszy plan wysuwa się profil. Ich wyrazistej linii nie zaburzają żadne kolektory, a wszelkie elementy mocowania zostały dokładnie ukryte. Niewidoczne jest również podłączenie do systemu grzewczego. Dzięki zabiegowi uproszczenia formy firma Vasco otwiera nieograniczone możliwości przed architektami i klientami, którzy poszukują innowacyjnych metod montażu i estetycznego, minimalistycznego wzornictwa.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz